CENTRUM KULTURALNE RYBA
     
 
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

Strona główna

Warsztaty

O nas

Archiwum

ulanka.net
studio foto

Ryba-jestem inna
e-sklep

Kontakt

Newsletter
(wpisz TAK)


***


KLUB PODRÓŻNIKA:

Kolumbia - jedyne co ryzykujesz to to,
że zechcesz tam zostać

12 stycznia 2017r.(czwartek), godz. 19.00

Kolumbia jak to zwykle z nami - wyszła przypadkiem.

W zasadzie jechałyśmy do USA, ale jakoś tak wyszło, że kupiłyśmy bilet powrotny z Bogoty.

Mając bilety zaczęłyśmy się zastanawiać jak tam w ogóle jest. Szybko okazało się, że moje radosne założenia (tanio, ciepło i wszędzie blisko) były dość błędne. Ale to przecież tylko lepiej - będzie co odkrywać! :)

I było.

Odkryłyśmy Bogotę, z jej kontrastowymi dzielnicami i wspaniałym, typowym dla niej Ajiaco - w konsekwencji teraz wszędzie szukamy bezcennej żółtlicy drobnokwiatowej, którą u nas tępi się bezmyślnie jako chwast, zamiast po prostu zjeść ze smakiem.

Odkryłyśmy magiczną Cartagenę, znaną z książek Gabriela Garcii Marqueza ("Miłość w czasach zarazy"), przy okazji przekonując się, że mango z pieprzem jest zaskakująco smaczne.

Odkryłyśmy niesamowity park narodowy - Tayrona - gdzie zrobiłyśmy "mały spacer" podczas którego miałyśmy czarne myśli wjeżdżając konno po stromym zboczu, a potem szłyśmy same środkiem dżungli i o mało nie zżarły nas jaguary.

Odkryłyśmy niesamowicie piękną, kolorową rzekę CanoCristales, którą sami Kolumbijczycy dopiero odkrywają, bo niedawno armia odbiła okolicę od partyzantów.

Odkryłyśmy naprawdę dużo, ale przede wszystkim to, że slogan reklamowy Kolumbii jest bardzo, bardzo trafiony. Wszyscy się tego kraju trochę boją, a my naprawdę chciałybyśmy tam zostać.

zapraszamy :)
Ania i Ola

Cetrum Kulturalne Ryba
12.01.2017r.(czwartek), godz. 19.00

ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

***

 

KLUB PODRÓŻNIKA:

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca...

17 grudnia 2016r.(sobota), godz. 18.00

Było gorąco. Pora może nie najszczęśliwsza, bo był październik - czas huraganów i jeden z nich o mało co nie popsuł nam wyprawy, ale to jedyny czas, kiedy dało się wyrwać ze szkoły ;)

Objechaliśmy wyspę w kółko, a zatem i Vinales, i Zapata i Trynidad i Santiago di Cuba. Przejechaliśmy też po tym co zostało z Baracoa, tydzień po przejściu huraganu Mathew.

W Havanie przeszliśmy śladami Ernesta Hemingwaya i odwiedziliśmy lokal Buena Vista Social Club.

Opowiemy o tym na cztery głosy...

Po Klubie Podróżnika zapraszamy na nasze małe coroczne spotkanie gwiazdkowe. Każdy przynosi jakiś przysmak, robimy wspólny stół i po prostu spędzamy razem trochę czasu :)
Będzie nam bardzo miło jak znajdziecie chwilę aby się z nami zobaczyć.

zapraszamy :)

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

Kambodża i delta Mekongu
khmerskie miasto i pływające targi

8 grudnia 2016r.(czwartek), godz. 19.00

Kambodża to kraj odwiedzany przez turystów głównie ze względu na zagubiony w dżungli kompleks świątyń Angkor, który zachwyca swoim ogromem, tajemniczością i oryginalnością.

Jadąc do stolicy poznałyśmy również bardziej mroczną historię tej części świata. Reżim Pol Pota i odczuwalne do tej pory jego skutki przejmują i zmuszają do refleksji.

Podobne doznania towarzyszyły nam w południowej części Wietnamu, gdzie z jednej strony zachwycała nas delta Mekongu z pływającymi targami, a z drugiej poruszył obraz wojny wietnamsko-amerykańskiej. Ale jak zawsze w Azji Południowo-Wschodniej była to podróż pełna serdecznych, otwartych, uśmiechniętych ludzi, pysznych, egzotycznych owoców i przygód, o których opowiemy.

Zapraszamy - wstęp wolny

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

NA KŁOPOTY LOFOTY
ALBO
PÓŁ ROKU TO NIE KONIEC ŚWIATA

24 listopada 2016r.(czwartek), godz. 19.00

Czym jest koniec świata? Czy to określenie położenia, czy stanu w jakim się znajdujemy?

Czasami koniec świata jest tam, gdzie kończy się język, czasami, gdzie kończy się wzrok, a czasami za kołem podbiegunowym, gdzie wioska ma 465 mieszkańców, w tym żadnego Twojego przyjaciela.

Którą z tych odpowiedzi był pobyt na Norweskim archipelagu? Dowiecie się na spotkaniu już 24.11.2016!

Opowieść będzie przede wszystkim podsumowaniem sześciomiesięcznego (Wiktoria) oraz dwumiesięcznego (Małgorzata) pobytu na Lofotach, opartym na subiektywnych doświadczeniach. Spontanicznie podjęte decyzje o wyjeździe przyniosły moc niespodziewanych przeżyć dla każdej z bohaterek. Dowiecie się między innymi jak bardzo przestrzeń w której się znajdujemy wpływa na odbiór czasu, dlaczego dzień polarny jest taki super i jakie korzyści płyną z posiadania dystansu do otoczenia w krainie, gdzie pośpiech zdaje się nie istnieć. Będą ładne zdjęcia, zabawne historie i dużo ciepła. :)

Zapraszamy - wstęp wolny

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

 

***

6 urodziny CK RYBA

7 maja 2016r.(sobota), godz. 18.00
po klubie podróżnika

jak ten czas szybko leci... zapraszamy na lampkę szampana
i wspomnienie z zeszłorocznych urodzin :)

film z 5 urodzin ck ryba jest dostępny na naszym profilu facebook

 

dzięki Wam chce nam się coś robić i organizować,
więc fajnie będzie razem wznieść toast za kolejny rok!

Danka i Kasia

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

Emiraty Arabskie - kraj kontrastów

7 maja 2016r.(sobota), godz. 18.00

Po bezkresnych stepach Mongolii i dziewiczych szczytach Kirgistanu czas na zupełnie inny klimat w Klubie Podróżnika CK Ryba!

Chcąc uciec od szaroburych okoliczności przyrody, w ferie zimowe 2016 wybraliśmy się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

O naszym pierwszym wypadzie z dziećmi poza Europę, a przede wszystkim o kraju pełnym kontrastów i mieście, w którym wszystko jest "naj" opowiemy w sobotę 7 maja 2016 o g. 18:00.

Monika, Przemek, Natalka i Szymek Knul


Zapraszamy - wstęp wolny

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

***

 

NIEMCY - Berlin foto tour
dla początkujących, średniozaawansowanych

i zaawansowanych

 

Termin: 16-18.09.2016


Nowoczesna, kosmopolityczna metropolia o wielu twarzach. Plener fotograficzny przed Bramą Brandenburską i Reichstagiem. Foto stop na nowoczesnym Potsdamerplatz. Spacer słynną Unten den Linden. Sesja w berlińskim metrze. Próby uchwycenia atmosfery metropolii na zdjęciach...

To wszystko i wiele więcej czeka Was jeśli zdecydujecie się pojechać z nami na 3-dniową wycieczkę do Berlina.

Termin:
16.09 - 18.09.2016

Przeczytajcie jaki przygotowaliśmy dla Was program:

1 DZIEŃ
Przyjazd do Berlina. Rozpoczęcie wspólnego fotografowania i zwiedzania miasta. Na początek dzielnica Kreuzberg - inspirująca do fotografii ulicznej nieco awangardowa dzielnica, która niegdyś przyciągała imigrantów, artystów, hipisów. Okazja do ciekawych kadrów witryn, knajp i artystycznie murszejących budynków. Przejazd metrem do "Camera Work", galerii fotografii znanej z organizowania wystaw największych sław tej dziedziny sztuki. Następnie zabawa z fotografią w metrze. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Warsztaty teoretyczne - przegląd wybranych prac wykonanych tego dnia, podsumowanie najczęściej popełnianych błędów, omówienie najważniejszych zagadnień teoretycznych: zasady kompozycji, prawidłowa ekspozycja, operowanie głębią ostrości i czasem naświetlania jako narzędziami uzyskiwania zamierzonych efektów. Teoria decydującego momentu w fotografii ulicznej.

2 DZIEŃ
Fotografowanie futurystycznej architektury Placu Poczdamskiego z jego wizytówką - Sony Center. Przejście wzdłuż dawnej granicy z Berlinem Zachodnim w kierunku Bramy Brandenburskiej. Po drodze niezwykły pomnik w postaci labiryntu kamiennych białych bloków o różnej wysokości. Wejście do jego wnętrza pozwoli na ciekawe ujęcia. Następnie niespieszny plener fotograficzny przed Bramą Brandenburską, będącą jednym z symboli miasta. To okazja do fotografowania nie tylko samego obiektu, ale również odwiedzających Berlin turystów stanowiących mieszankę ras i kultur. W miarę możliwości wejście na szklaną kopułę Reichstagu, zabytkowej siedziby niemieckiego Bundestagu. Fotografowanie miasta z wysokości ponad 40 m. Wizyta na najpiękniejszym berlińskim placu Gendarmenmarkt. Spacer słynną aleją Unten den Linden. Wieczorem prezentacja i omówienie wybranych fotografii. Dla wytrwałych sesja fotograficzna nocnego życia Berlina.

3 DZIEŃ
Plener fotograficzny na Alexanderplatz, na którym zawsze pełno jest ciekawych tematów dla fotografii ulicznej. Ponadto okazja do zwiedzenia i fotografowania znanych budynków - Czerwony Ratusz, Wieża Telewizyjna, zegar Urania oraz monumentalna katedra Berliner Dom. Fotografowanie słynnej East Side Galery z muralami na zachowanym fragmencie muru berlińskiego. Zakończenie warsztatów. Wyjazd do Polski.


CENA: 980 PLN
I RATA - 250 PLN płatna przy zapisie
II RATA - płatna na 21 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
. przejazdy do/z Berlina autobusem rejsowym,
. zakwaterowanie w pokojach 2-4 osob. z łazienkami w obiekcie klasy turystycznej, dopłata do pok. 1-osob. 90 PLN,
. śniadania,
. opiekę instruktora fotografii (zajęcia teoretyczne w hotelu oraz zajęcia w terenie),
. ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA
. Podczas zwiedzania Berlina grupa korzysta z środków komunikacji miejskiej.
. Bilety na metro ok. 15 EUR.

 

Wydarzenie na Facebook'u

 

***

 

KLUB PODRÓŻNIKA:

Wyprawa na dziewicze szczyty Kirgistanu

7 kwietnia 2016r.(czwartek), godz. 18.00

Kochasz góry? O Kirgistanie wiesz tyle, że istnieje i leży gdzieś w Azji? Spontaniczna decyzja o miesięcznym wyjeździe to dla Ciebie chleb powszedni? Jeśli tak, to jesteś tak samo gotowy na tę przygodę, jak my parę miesięcy temu. Zapraszamy na pokład!

Kirgistan - kraj, którego 93% powierzchni zajmują góry, a średnia wysokość to 2700 m.n.p.m. Kraj, którego mieszkańcy wciąż prowadzą koczowniczy tryb życia a ich największym przysmakiem jest baranie oko. Kraj, w którym wciąż odnaleźć można dzikie, nieskażone cywilizacją rejony.

Plan A: Zdobyć pik Lenina (7134m) -pierwszy w życiu siedmotysięcznik. Przygotowani fizycznie, ze skompletowanym sprzętem, musieliśmy oddać pokłon naturze, która zaserwowała nam kiepskie, zimowe warunki.

Plan B: Kuylyutau. Dziewiczy region, brak jakichkolwiek informacji. Lepiej być nie może - jedziemy!

W czwartek (07.04.) opowiemy o 3 tygodniowej akcji górskiej, o zmaganiach z chorobą wysokościową, o jeździe konnej na końcu świata i zdobywaniu dziewiczych szczytów.

Na prezentacji oprócz samej relacji z wyjazdu, będziemy mieli okazję posłuchać jak cała ekipa radziła sobie z zawirowaniami losu. Nie chcemy zdradzać szczegółów ale podobno sporo się działo!

Zapraszamy - wstęp wolny

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

Mongolia pełna wrażeń
Kasia Dominiak, Agata Bednarek i Agata Chmielecka

12 luty 2016r.(piątek), godz. 19.00

W naszej prezentacji opowiemy jak wybrałyśmy się nad mongolski "ocean" w poszukiwaniu tajemniczego plemienia Tsaatan, jak wygląda największy festiwal sportowy w kraju i buddyjska ceremonia tańca Tsam.

Ponownie odwiedzimy przepiękne świątynie i pałace, zahaczymy o pustynię Gobi i przemierzymy setki kilometrów przez mongolskie stepy.

Przekonamy się, że najlepszy terminem na wszystko jest jutro, herbata powinna być słona, a jedynym prawdziwym posiłkiem jest mięso.

Naszym domem raz będzie jurta, raz namiot, a czasem po prostu kąt w przepełnionym po brzegi pociągu.

Nie obędzie się bez niespodzianek- tych miłych, ale i tych z których łatwo nam się śmiać dopiero teraz. Podczas wyprawy stracimy kierowcę, zostaniemy same na stepie, przemokniemy, zgubimy nasz dobytek i prawie stracimy nadzieję, że uda nam się kupić bilet powrotny do domu...

A mimo to, z pomocą napotkanych ludzi, przetrwamy i wrócimy z fantastycznymi wspomnieniami, w pełni gotowe na kolejne wyprawy.

 

Zapraszamy - wstęp wolny

Cetrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

***


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

 

10.01 dbyła się tradycyjna już AUKCJA PRZYDASIÓW.
Cały dochód z aukcji został przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zasady są proste: przynieś "przydasia" - rzecz nową lub nie noszącą śladów zużycia, którą masz, bo się "przyda", ale jednak jej nie używasz i nie wiesz co z nią począć. Oddaj na licytację - może komuś innemu się bardziej przyda? Weź również udział w aukcji i przygarnij kolejnego przydasia :)

O 19.40 wszyscy razem poszliśmy do Manufaktury zobaczyć "Światełko do nieba".


 

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

Malezja - prawdziwa Azja
z dzieckiem w plecaku

Monika, Piotrek, Olka i Majka

12 listopada 2015r.(czwartek), godz. 18.00

Monika, Piotrek, Olka i Majka podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z dalekich
i bliskich podróży. Było egzotycznie, smacznie i bardzo aromatycznie...

 


***

WARSZTATY KULINARNE

"Zdrowe bo... Słodkie"

 

Ugotuj, zasmakuj i rozkochaj się!
Prowadzą Kasia Ciołkowska (teoria) i Ada Rybka (praktyka)

Warsztat skierowany do wszystkich kochających słodycze i jednocześnie dbających o swoje zdrowie! :)

W programie:
- znaczenie smaku słodkiego w okresie zimowym
- potrawy bez użycia białej mąki i białego cukru
- skutki nadmiaru cukru w diecie i spożywania żywności wysoko przetworzonej
- zamienniki cukru


Słodycze towarzyszą nam od dzieciństwa. Smak słodki jest już obecny w mleku matki. W kuchni pięciu przemian to przemiana ziemi, ale nie ma nic wspólnego z cukrem. To najbardziej życiodajna grupa produktów, bo kieruje działaniem żołądka i trzustki, które zamieniają energię pożywienia w siłę działania. Dotyczy to dosłownie siły fizycznej, ale też mocy umysłowych, czyli zdolności do racjonalnego myślenia i koncentracji.


Smaki niosą informacje. Zbyt dużo danego smaku w naszym jedzeniu może zaszkodzić, dlatego warto wiedzieć, co takie nadmiary mogą spowodować oraz kiedy ich używanie jest wręcz zabronione. Pragnienie jakiegoś smaku oznacza pustkę lub słabość w danym elemencie naszego organizmu. Jeśli ktoś nie lubi jakiegoś smaku oznacza to, że osiągnął pełnię w danym elemencie.


Na warsztacie odpowiemy na pytanie dlaczego biały cukier szkodzi?. Co jest w ksylitolu i czy na pewno jest on zdrowy? Jak upiec ciasto bez jajek i cukru? i na wiele wiele innych :)


Przygotujemy razem kilka zaskakujących deserów, które świetnie sprawdzą się jako popołudniowa przekąska lub jako poczęstunek na urodzinach dziecka.
Pewne jest jedno - nie będziemy się nudzić tylko smakować:)


108 zł / osoba (2 osoby - 200 zł)
ZAPISY: info@ckryba.pl
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA:

Zjawiskowa Islandia,
kraina czterech żywiołów
Marta, Jacek, Julia i Borys

24 października 2015r.(sobota), godz. 18.00

Jeśli marzą ci się kąpiele w gorących źródłach, podglądanie gejzerów w akcji, zmoknięcie pod wodospadem, zdobywanie czynnych wulkanów, spacery po polach zastygłej lawy albo w głąb lodowca - ten pokaz jest właśnie dla Ciebie!

A może wolisz w spokoju chłonąć kojące przestrzenie, podziwiać zapierajace dech w piersiach krajobrazy, wtapiać się w naturę, obserwować przyrodę? W tym wypadku równiez nie mogłeś lepiej trafić :)

Islandia ma to wszystko i wiele więcej... To magiczna kraina, którą chłonie się całą duszą i która raz odwiedzona, nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Pokaz zdjęć z tego niezwykłego miejsca poprowadzą Marta, Jacek, Julia i Borys.

UWAGA! Udział w spotkaniu grozi niepohamowaną chęcią wyjazdu na Islandię, za co organizatorzy nie biorą odpowiedzialności.

Zapraszamy!

 

***

Pompeje 4D w Warszawie

17.10.2015r. (sobota), godz. 9.00

"...Jest 100 powodów, dla których warto wybrać się na wystawę Pompeje. Życie w cieniu wulkanu. To nie tylko niewiarygodna opowieść, ale przede wszystkim interesujące fakty i ciekawe wiadomości..."
Martyna Wojciechowska, ambasador projektu, znana dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynów National Geographic.


Warszawska wystawa jest mobilnym centrum nauki, przygotowanym dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki świata oraz odbyć fascynującą podróż do starożytności.

Przeszło 2000 metrów kwadratowych z 24 specjalnie zaaranżowanymi salami i 70 instalacjami multimedialnymi, wizualnymi oraz sensorycznymi. Wezuwiusz nie tylko zagrzmi ale i przemówi głosem Piotra Fronczewskiego.

Ekspozycja to najnowocześniejsze technologie. Rekonstrukcje 3D i 4D, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialnie pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże. Odtworzono detal po detalu. Powstały Pompeje w nowym wymiarze. Widz poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadcza atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie dwóch tysięcy lat.

więcej o wystawie na stronie: http://wystawapompeje.pl/

Centrum Kulturalne Ryba organizuje wycieczkę na tą rewelacyjną wystawę :)

Zapisy przyjmujemy do do 07.10.2015r. pod adresem: info@ckryba.pl

Przybliżony koszt wyjazdu to 70 zł (bilet wstępu + przejazd), uzależniony od ilości chętnych. O całkowitym koszcie poinformujemy 08.10.15 po przyjęciu wszystkich zgłoszeń.

 

***

Podwórkowo - rowerowo

19.09.2015r. (sobota), godz. 12.00

 

Centrum Kulturalne Ryba zaprosza wszystkich chętnych na rowerową wyprawę po łódzkich podwórkach. Zapraszamy dużych, małych i całe rodziny :)

Oprócz poznawania naszego miasta będzie okazja do zrobienia zdjęć pod bacznym okiem fotografa Katarzyny Ulańskiej ( www.ulanka.net), która na co dzień organizuje również warsztaty fotograficzne. 

Zbiórka z własnym rowerem pod naszym centrum - ul.Ogrodowa 26 w Łodzi. Każdy uczestnik wyprawy zostanie specjalnie wyposażony przez Ryba-jestem inna (www.ryba.net.pl).
Zapisz się na info@ckryba.pl - będzie to Twój bilet wstępu na tę imprezę.

wstęp wolny

ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
zapisy do 14.09.15 na info@ckryba.pl


 

 

***

 

RODZINNY KLUB PODRÓŻNIKA:

Maroko oczami małych i dużych podróżników
17 uczestników

5 września 2015r.(sobota), godz. 18.00

 

W powakacyjnym Klubie Podróżnika wystąpiła nietypowa grupa. Mieliśmy możliwość wysłuchania 17 uczestników pierwszej organizowanej przez Centrum Kulturalne Ryba
wyprawy do Maroka, opowieści dzieci i ich rodziców.

Najmłodsi opowiedzieli o swoich wrażeniach, trudach podróży, pokazali przez siebie  zrobione zdjęcia i podzielili się z nami swoją chęcią do odkrywania nowych dla siebie miejsc.

Dorośli opowiedzieli o tym jak to jest podróżować z dziećmi po Afryce.

***

WARSZTATY KULINARNE Z KASZĄ JAGLANĄ

30 maja 2015 r. (sobota), godz. 11-14.00

Ugotuj, zasmakuj i rozkochaj się!
Prowadzą Kasia Ciołkowska (teoria) i Ada Rybka (praktyka)


W programie:

- codzienna dieta, a funkcjonowanie organizmu
- zasady prawidłowego żywienia (poparte doświadczeniem prowadzących)
- skutki nadmiaru cukru w diecie i spożywania żywności wysoko przetworzonej
- oczyszczanie organizmu z toksyn
- kasza jaglana i jej niezwykłe właściwości

Prelekcja, prezentacja i degustacja!

Warsztat poświęcony zdrowemu odżywianiu, ma na celu uświadomienie związku między codzienną dietą, a funkcjonowaniem organizmu. Omówione zostaną zasady prawidłowego żywienia poparte własnym doświadczeniem. Głównie zajmiemy się dodatkami do żywności, nadmiarem cukru w diecie i żywnością wysoko przetworzoną.

***

5-te urodziny CK RYBA

9 maja 2015r.(sobota)

5 lat tak szybko minęło! A to jak dużo wydarzyło się w Centrum Kulturalnym Ryba mogliście zobaczyć podczas specjalnego, urodzinowego wieczoru.


Dziękujemy wszystkim, którzy 9 maja 2015r. byli razem z nami!

Tego dnia odbyły się:
wernisaż prac JONASZA KOPERKIEWICZA,
prezentacja kolekcji RYBA - JESTEM INNA,
pokaz zdjęć ULANKA.NET

oraz rewelacyjny koncert SAMOKHIN BAND


Mieliście możliwość obserwowania niecodziennego spotkania sztuki wyższej z codziennym zastosowaniem. Nieprzypadkowe spotkanie dwóch światów - sztuki i wyobraźni, które znajdziemy w grafikach Jonasza w połączeniu z kreacją plastyczną zastosowaną w kolekcji ubiorów Ryba-jestem inna.


Jonasz Koperkiewicz (ur. w 1988 r. w Łodzi) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, jest laureatem zeszłorocznej edycji konkursu im. Wł. Strzemińskiego zorganizowanego w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach którego Centrum Kulturalne Ryba nagrodziło młodego artystę zorganizowaniem wystawy grafik oraz zaproszeniem do współpracy w stworzeniu kolekcji z RYBA - JESTEM INNA.

Swoje prace, oscylujące wokół szeroko pojętej ilustracji, realizuje w różnych technikach, takich jak malarstwo, rysunek czy grafika. Głównym tematem jego twórczości są zwierzęta.

RYBA - JESTEM INNA
Od 25 lat w Łodzi, 100% polska produkcja, 100% serca i pasji tworzenia.
RYBA - JESTEM INNA to kobiece ubrania przygotowane z sercem i myślą o swojej Klientce. Projektujemy, szyjemy i otaczamy się wspaniałymi ludźmi, dzięki którym istniejemy już 25 lat!

Dziś RYBA - JESTEM INNA to prężnie działająca firma posiadająca Klientów w całej Polsce i Europie. Łączymy najnowsze trendy mody z najwyższą jakością naszych ubrań, co zapewnia nam wysoką pozycję na rynku.

Projektantka Danuta Ryba-Obraniak stworzyła na tę okazje wiele nowych kreacji (www.ryba.net.pl)


Ulanka.net, atelier fotograficzne współtworzące Centrum Kulturalne Ryba, przygotowało fotograficzną niespodziankę i konkurs dla wszystkich chcących świętować nasze 5 urodziny!

 

***

LAWINA NOWOŚCI

www.ryba.net.pl w nowej odsłonie - nowa kolekcja Ryba-jestem inna już dostępna!

 


Sesja zdjęciowa przygotowana przez nowy kolektyw: Katarzyna Ulańska (fotograf www.ulanka.net), Gosia Wolańska, Danuta Ryba-Obraniak i Ania Kaźmierczak (modelka).

Zapraszamy do oglądania - www.ryba.net.pl :)

 

***

Warsztaty fotograficzne dla dorosłych
warsztaty twórcze dla dzieci

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o swoim aparacie? Poznać różne funkcje i możliwości? Chcesz robić lepsze zdjęcia? Zapraszamy na zajęcia w sobotę w godzinach 10.00-13.00.
W warsztatach może również brać udział młodzież w wieku powyżej 12 lat.

Dodatkowo mamy propozycję dla Waszych dzieci - w czasie gdy będziecie poznawać tajniki fotografii, dzieci będą brały udział w warsztatach twórczych w pomieszczeniu obok. Zajęcia te niewątpliwie rozwiną ich wyobraźnię i pozwolą odkryć artystyczną duszę malucha :)

W programie warsztatów fotograficznych znajdują się również zagadnienia dotyczące fotografowania dzieci - poznacie to w teorii i w praktyce! Wspólna zabawa gwarantowana, a dodatkowo będziecie mieć własne ciekawe zdjęcia dzieci zrobione pod okiem profesjonalnego fotografa.

 

Ilość godzin: 3
Koszt: 60 zł (zajęcia dla dziecka +40 zł)
Poziom: początkujący (aparaty cyfrowe)
Wiek dziecka: 4-7 lat
Więcej informacji: Katarzyna Ulańska 606-248-766, info@ckryba.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Termin zajęć do ustalenia. Już przyjmujemy zapisy!

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

BIRMA - kraina świątyń, mnichów i bugenwilli
Urszula Janiszewska

23 kwietnia 2015r.(czwartek), godz. 19.00

Miejsce, gdzie czas płynie inaczej a zegarki są niepotrzebne.
Gdzie rytm codziennych zajęć wyznaczają wschody i zachody słońca.
Tu między wspaniałymi zabytkami hula wiatr, pasą się krowy i toczy normalne, pracowite życie.

Ludzie z pokorą znoszą swój los: biedę, powodzie, suszę, trzęsienia ziemi, pozostając życzliwymi i uśmiechniętymi. Są na równi bogactwem tego kraju, co wspaniałe świątynie zwane tu "paya", posągi Buddy kapiące od złota, obwieszone klejnotami i cuda natury.

Będąc w Birmie, wsłuchując się w śpiewny gwar języka birmańskiego, nie można pozostać obojętnym na stworzone przez naturę i człowieka wspaniałości, na smaki i zapachy, nie zachwycić się tradycyjnymi zwyczajami pielęgnowanym przez wieki.

Birma to kraj autentyczny, wciąż jeszcze prawie nietknięty cywilizacją Zachodu, mający wiele do zaoferowania podróżnikom, pragnącym czegoś więcej niż lokalne przedstawienia "pod turystów".

Urszula Janiszewska

Dołącz do nas na facebook'u

wstęp wolny

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Kilka spojrzeń na Indonezję
Ewa Marczewska

19 marca 2015r.(czwartek), godz. 19.00

Dla mnie Indonezja to przede wszystkim wulkany, świątynie, ludzie, rzemiosło (artystyczne) i plaże/wybrzeże.

Wulkany - Bromo, gdzie można schodami wejść do nieba i zajrzeć w czeluść piekła, Ijen - z jeziorem i czynną kopalnią siarki w kraterze, gorące źródła i fumarole.

Świątynie - wielu religii i w różnych stylach architektonicznych, z nieprzebraną ilością detali.

Ludzie - spokojni, uśmiechnięci, dający się fotografować. Bardzo często w tradycyjnych strojach.

Rzemiosło - rzeźby, batiki, obrazy, biżuteria, ceramika - w niesamowitej różnorodności.

Zapraszam
Ewa Marczewska

Dołącz do nas na facebook'u

wstęp wolny

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Kuba - miejsce, gdzie czas się zatrzymał
ale gra muzyka

Hanna Ulańska i Tomasz Marciniak

21 luty 2015r.(sobota), godz. 18.00

Gorąca Kuba to kraj nieporównywalny do żadnego innego.

To miejsce zachwyca niesamowitymi barwami, cudowną przyrodą i niezwykłą gościnnością ludzi, którzy są szczęśliwi nie mając nic.
To również kraj, na którym komunizm bardzo wyraźnie odcisnął swoje piętno doprowadzając go do ruiny.

Wydaje się, że to ostatni moment, żeby odwiedzić Kubę przed nadchodzącymi zmianami.

Zapraszamy na spotkanie z Hanią i Tomkiem, którzy opowiedzą o swojej wyprawie na Kubę. Byli wszędzie: Havana - Cienfuegos - Trinidad - Santiago de Cuba - Baracoa - Playa Maguana i teraz podzielą się z nami swoimi wrażeniami.

Dołącz do nas na facebook'u

wstęp wolny

 

***

8bit-cafe.pl
czyli
retrokomputerowy klimat z lat 80-90.

 


2 soboty: 31.01, 14.02


Najmłodsi i trochę starsi fani komputerowej rozrywki mogli obejrzeć
stare ale wciąż żywe komputery Atari 65 XE, Commodore C64, konsole Nintendo NES, Sega Master System II, Atari 2600 oraz gry telewizyjne z lat 70-tych!

Stworzyliśmy dla Was retrokomputerowy klimat z lat 80-90. Oprócz kultowych gier komputerowych z minionej epoki, mogliście napisać prosty program na Atari lub Commodore.

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Niesamowite Indie
Ola Kwiecień i Ania Jeszka

29 grudnia 2015r.(czwartek), godz. 19.00

Wszystkie odwiedzone miejsca w Indiach przyniosły nam wiele niespodzianek, zarówno pozytywnych jak i nieco mniej. To prawda, że Indie to kraj kontrastów, bogatych smaków, żywych kolorów i baśniowych historii.

Kto jest ciekawy musi tam pojechać, ale na początek może też posłuchać przygód jakie nas spotkały w trakcie podróży przez Indie.

więcej na naszym profilu facebook

***

RYBA dla WOŚP

wernisaż prac młodych artystów i kolejna aukcja przydasiów

 

11 stycznia 2015r.(niedziela), godz. 18.00

 

Centrum Kulturalne Ryba gościło trójkę młodych artystów, laureatów konkursu im. Wł. Strzemińskiego z łódzkiej ASP.

Po wernisażu odbyła się tradycyjna już aukcja przydasiów. Zasady są proste: przynieś "przydasia" rzecz nową lub nie noszącą śladów zużycia, którą masz, a nie wiesz co z nią począć i oddaj na licytację. Jak co roku cały dochód z aukcji został przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Laureaci konkursu im. Wł.Strzemińskiego - Sztuki Piękne:

Patrycja Adamczyk
urodzona 22.07.1990,
studiuje na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2012 związana z pracownią tkaniny unikatowej prof.Włodzimierza Cygana i dr.Izabeli Wyrwa.
Tworzy prace artystyczne oparte motywy strukturalne oraz obiekty przestrzenne. Tworzy również obiekty użytkowe, inspirując się min. naturą nieożywioną, zdjęciami bakterii i związków chemicznych.

Martyna Cierpisz
rocznik '89,
studiuje na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunek : Intermedia. Prezentowane prace powstały w pracowni rysunku i malarstwa prof. hab. Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder.
W swoich pracach sięga po różne media, które za pomocą obrazów wizualnych, zamyka w filmowej kreacji artystycznej balansującej na pograniczu animacji. Świat kreowany przez artystkę zbudowany jest ze ścinków papierów, swoistych kolaży, w które wplatane są artefakty znalezione lub wcześniej wykonane, elementy rzeźby, kostiumu, malarstwa, fotografii. Obrazy filmowe mają charakter surrealistycznych wizji, w które ubrana zostaje rzeczywistość.

Jakub Michalski
Urodzony 03.05.1982 r. w Rawie Mazowieckiej.
Od 2010 roku student Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, specjalizacja malarstwo sztalugowe (Pracownia - prof. Piotra Stachlewskiego).
W ramach wystawy prezentowany będzie cykl prac portretowych, zrealizowanych w latach 2012 - 2014, w tradycyjnej technice oleju na płótnie

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Nasze Maroko
Danka Ryba-Obraniak i Katarzyna Ulańska

klub podroznika ck ryba

klub podroznika Maroko

klub podroznika lodz

18 grudnia 2014r.(czwartek), godz. 19.00

Spędziłyśmy tam dwa tygodnie pełne różnorodnych wrażeń - od głośnego i tłumnego Marrakeshu, poprzez niebiesko turystyczny Chefchouen, aż po spokojną, bliską gwiazd pustynię.

 

***

 

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Cmentarz Stary w Łodzi
Jarosław A. Janowskia

9 listopada 2014r.(niedziela), godz. 11.00

Zaraz po dniu Wszystkich Świętych zorganizowaliśmy spacer po Cmentarzu Starym w Łodzi. Spotkanie było o ewangelickiej części cmentarza przy ulicy Ogrodowej. O jego miejscach grobowych i pochowanych tam budowniczych miasta Łodzi. O tych, dzięki którym w tym mieście jest wiele znaczących budowli wykorzystywanych obecnie przez współczesnych.

Prelegentem oraz oprowadzającym po ewangelickiej części Starego Cmentarza był
Jarosław A. Janowski - łódzki przewodnik miejski - będący wieloletnim działaczem
Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.

 

***

 

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

RPA - kraina różnorodności
Róża Paprocka

17 października 2014r.(piątek), godz. 19.00

Nie było ani zdjęć Zulusów w strojach ludowych, ani przejmujących slumsów, ani Wielkiej Piątki w Narodowym Parku Krugera... Coś jednak było - przygoda, piękne widoki, trochę jedzenia i oraz innych stworzonek...

Róża - lubię zwiedzać świat. W świecie najbardziej lubię dobrze zjeść, pooglądać widoki i porozmawiać z ciekawymi ludźmi. Starannie planuje moje podróże i potem zamiast w Dubaju ląduje w Arabii Saudyjskiej:-). Planowo.

 

***

Wymiana ubrań
po miesiącach niebytu znów w ckrybie

czwartek 09.10.2014r. godz. 19.00

Wymiana ubrań nie podlega żadnym regułom. Można przynieść spodnie, a wymienić je na spódnicę czy bluzkę.
Zasady są proste: każdy kto przyjdzie będzie mógł znaleźć dla siebie miejsce, gdzie wystawi swoje ciuchy, biżuterię, akcesoria do wymiany lub na sprzedaż.

Mile widziane będą  też osoby, które nie mają nic na wymianę, a chcą brać w niej  udział,  pobawić się w pozytywnej atmosferze i ewentualnie kupić coś dla siebie.

NOWOŚĆ:
wystawiamy mega kosz różności. Możesz włożyć do niego co chcesz i wyjąć z niego to co Ci się przyda oraz PORADY PROJEKTANTKI jak można wskrzesić nieużywane do tej pory ciuchy.

Wystawienie stoiska 10,00 zl.
Prosimy o rezerwcję, ilość wieszaków ograniczona.
wstęp wolny

 

***

Warsztaty fotograficzne
podczas Light Move Festival

 

piątek 10.10.2014 r. godz. 18.30

Jak co roku będą piękne pokazy świetlne na różnych budynkach i można porobić ładne i ciekawe zdjęcia... no właśnie... tylko jak je zrobić, aby były ostre, dobrze doświetlone, odpowiednio skadrowane...?

Najpierw część teoretyczna, na której dowiecie się co i jak ustawić w aparacie, na co zwrócić uwagę, jakie mogą się pojawić problemy i przede wszystkim jak je rozwiązać! A następnie ruszamy wszyscy razem oglądać i FOTOGRAFOWAĆ pokazy wyświetlane podczas Light Move Festival.

Zdjęcia z zeszłego roku możecie obejrzeć na stronie:
https://www.facebook.com/ media/set/ ?set=a.575543455844253.1073 741843.182298715168731&type=3


Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat, naładowane baterie, czystą kartę pamięci i statyw (może być również monopod).

Koszt warsztatów: 20 zł/os
Obowiązują wcześniejsze zapisy - liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: foto@ulanka.net lub info@ckryba.pl
Więcej informacji: 606-248-766

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Między nauką a egzotyką
Anna Widawska

18 września 2014r.(czwartek), godz. 19.00

 

To opowieść o mojej przygodzie w Jordanii, gdzie spędziłam dokładnie 10 miesięcy, pracując jako lektor języka niemieckiego na Uniwersytecie Niemiecko - Jordańskim w Ammanie.

Czas spędzony tam pozwolił mi poznać bliżej kulturę arabską, problemy Bliskiego Wschodu, ale przede wszystkim codzienne życie Jodańczyków, ich zwyczaje i tradycje. Każdą wolną chwilę poświęcałam też zwiedzaniu pięknych miejsc Jordanii takich jak Petra, pustynia Wadi Rum, Morze Martwe, miasto Aqaba położone nad Morzem Czerwonym, biblijna Góra Nebo i wiele innych. Miałam też możliwość kilkakrotnie odwiedzić miasta w Autonomii Palestyńskiej i Izraelu takie jak Jerozolima, Betlejem i Tel Aviv. Ziemia Święta to miejsce niezywkłe, skłaniające do wielu refleksji i przemyśleń.

Możliwość życia tam i obcowania z jej mieszkańcami przez niespełna rok było dla mnie czasem niezwykłym i własnie o tym chciałabym opowiedzieć na spotkaniu Klubu Podróżnika w Centrum Kulturalnym RYBA.

Centrum Kulturalne Ryba
Łódź, ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)
Czwartek, 18.09.2014 r. godz. 19.00

 

***

NOC MUZEÓW 2014
"Ryba po łódzku"
17 maja 2014r. (sobota)

18.00 Czary Mary w nocnej kawiarni - Urszula Kowalska

Specjalne czytanie fragmentów z książki "Łódzkie Czary Mary", połączone z prezentacją prac dzieci z pracowni plastycznej przy szkole podst.nr.2 w Łodzi prowadzonej przez Sylwię Stępień

Autorkami książki jest sześć łodzianek zauroczonych niezwykłą historią naszego miasta. Nasze centrum zaszczyciła swą obecnością Urszula Kowalska.

To przystępnie napisana książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pokazuje Łódź z najróżniejszych perspektyw.


http://www.plasterlodzki.pl/literatura/wydarzenia/2227-odzkie-czary-mary

 

19.00-20.00 Łódź widziana z Taboretu - sala biała

Pracownia Taboret przeprowadziła zajęcia plastyczne dla najmłodszych. W ich trakcie dzieci przekonały się, że to nie technika, ale wyobraźnia jest najważniejsza.

Bo z Taboretu widzi się inaczej.

https://www.facebook.com/pages/Pracownia-Taboret/245162955552811

 

 

19.00-20.00 Łódź w dokumencie
Dzięki uprzejmości autorek: Agnieszki i Bogny Bohdanowicz z projektu Filmowe Archiwum Historii Opowiedzianej  mogliśmy obejrzeć kilka interesujących filmów dokumentalnych o Łodzi: "Stare łodzkie tramwaje", "Elektropolis" oraz
"Łódź podziemna"


http://www.faho.com.pl/

Równolegle zapraszamy do obejrzenia wystawy stałej
"Murale łódzkie"
Bartosza Stępnia
http://www.murale.mnc.pl/


20.00-21.00 Warsztat fotografii nocnej


Katarzyna Ulańska
, fotograf z firmy ulanka.net, pomogła i doradzała w wykonywaniu zdjęć nocnych. Uczestnicy warsztatu mogli w praktyce spróbować swoich umiejętności.

http://www.ulanka.net/

 

 

 

21.00 "Magiczna Łódź" wernisaż wystawy fotograficznej

 

21.30-22.30 "Łódź w refotografii, czyli fotograficzny wehikuł czasu"

 

Porównanie dawnych i współczesnych zdjęć naszego miasta.

Stefan Brajter
- autor "Łódzkiego Fotospacerownika w Czasie i Przestrzeni" i bloga Refotografie ukazujących różnice w krajobrazie Łodzi poprzez zestawienie zdjęć archiwalnych i współczesnych.

Krzysztof Grzywiński
- choć niezwiązany zawodowo z fotografią, od wielu lat dokumentuje za pomocą zdjęć zmiany, jakim ulega krajobraz Łodzi.

http://refotografie.blogspot.com/

 

 

***

 

Dzień Kobiet w łódzkim obiektywie

bezpłatne warsztaty i fotospacer śladem łódzkich kobiet

8 marca 2014r.(sobota), godz. 11.00


Studio fotograficzne ulanka.net wraz z Centrum Kulturalnym Ryba zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne połączone z fotospacerem śladem łódzkich kobiet.

Fotograf Katarzyna Ulańska podpowie jak zrobić korzystne zdjęcia kobiecie a Łódzki Przewodnik Miejski Jarosław A. Janowski przybliży nam kobiece elementy w łódzkiej architekturze. 

Początek o godz. 11.00 przy bramie zegarowej Manufaktury (przy ul. Ogrodowej).

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Najlepsze zdjęcia warsztatowiczów wezmą udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kulturalne Ryba.
 
więcej informacji: 606-248-766
 
 
termin: 8 marca godz. 11.00
czas trwania: ok 2h

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Singapore i nalewki
Monika i Wojtek

21 marca 2014r.(piątek), godz. 19.00

Tym razem Monika i Wojtek opowiedzieli o podróży do Singapore, który miał być przystankiem na drodze ku wielkiej australijskiej podróży a stał się miejscem, do którego wciąż wracają ich wspomnienia.

Opowiedzieli o tym:
- jaki durian "niestraszny" a masala z kozich móżdżków stała się atrakcją tygodnia oraz o tym jak pokochali snake fruit i dragon fruit na jetlag'owe śniadanie o 3 nad ranem
- jak pokochali Singapore za brak psich kup (sic!) na trawnikach
- jak zwiedzili Indie, Chiny, Bliski Wschód i Malezję w pigułce
- i o tym jak poznali makaka Andrew na ulicy

Dodatkowo była degustacja domowych nalewek. Oj działo się, działo... ;)

 

***

 

MAJÓWKA W PRADZE

dla pasjonatów fotografii i klimatycznych miejsc

Podczas wyjazdu poznajemy Pragę zwiedzając i fotografując, jednak nacisk położony jest na aspekty fotograficzne. Różnorodność trasy stwarza możliwość pogłębienia umiejętności fotograficznych w różnych gatunkach fotografii: architekturze, pejzażu miejskim, portrecie ulicznym.

Poznaj szczegóły >>>

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Jaskiniowcy

Speleoklub Łódzki

28 lutego 2014r.(piątek), godz. 19.00


28 lutego br. członkowie Speleoklubu Łódzkiego przedstawili relację z dwutygodniowego, turystycznego wyjazdu na Sardynię, którego głównym celem były, a jakże - jaskinie.
Nawiązanie kontaktu, z jednym z miejscowych klubów, pozwoliło odwiedzić jaskinie zarówno turystyczne, jak i te, wymagające użycia specjalistycznego sprzętu alpinistycznego.

Niezwykłe miejsca urzekają swoja urodą, a ludzie temperamentem i gościnnością.

Ponadto, zaprezentowana została relacja z trwającej już 12 lat wyprawy, której celem jest eksploracja jaskiń w Austriackim masywie Hagengebirge, znajdującym się w Alpach Salzburskich.

Warto zaznaczyć, że wyprawa, w której członkowie Speleoklubu łódzkiego uczestniczą od pięciu lat, była już trzykrotnie wyróżniona nagrodą podróżników Kolosy w kategorii eksploracja jaskiń, w latach 2006, 2009 i 2011.

 

***

 

Fotospacer po ul. Piotrkowskiej
bezpłatne warsztaty fotograficzne

 

Studio fotograficzne ulanka.net wraz z Centrum Kulturalnym Ryba zorganizowali bezpłatne warsztaty fotograficzne połączone z fotospacerem po ul. Piotrkowskiej. Podczas dwugodzinnego spaceru uczestnicy odkrywali tajniki swojego sprzętu fotograficznego robiąc zdjęcia łódzkiej architekturze. Obiektem zdjęć były nie tylko kamienice przy ul. Piotrkowskiej ale również, w miarę możliwości, podwórka i klatki schodowe.

Udział w warsztatach był bezpłatny.

 

***

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

 


Kolejny raz Centrum Kulturalne Ryba zagrało dla WOŚP.

Tym razem Agnieszka i Marek Janaszkiewicz opowiedzieli o "Tien shan - podróży do serca Azji", a my o naszym wypadku w Kambodży. Tradycyjnie już odbyła się aukcja "przydasiów", z której dochód został przekazany na WOŚP.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!!

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Peruwiańska przygoda

Żelisław Żyżyński

21 grudnia 2013r.(sobota), godz. 19.00


- Słuchaj, jest megapromocja lub błąd systemu i możliwość zakupu biletów do Peru po 1300 złotych. Wylot z Barcelony, powrót do Paryża. Jedziemy? - moja dziewczyna oczekiwała, że ja podejmę decyzję, że porozmawiamy, ale. wsiadałem właśnie do samolotu w Stambule i czasu na dyskusje nie miałem. Powiedziałem tylko, żeby brała, jeśli są czerwcowe terminy. Gdy wylądowałem w Warszawie, miałem już zaplanowane wakacje. A raczej - ujęte w pewne ramy. Wszystko tak, jak z dziewczyną lubimy: szybka decyzja, że jedziemy, a potem spontaniczne wędrówki, to tu, to tam.

Moje marzenie o Kilimandżaro spełniło się rok wcześniej, teraz przyszedł czas na marzenie moje dziewczyny, Eli. Gdy wreszcie pojawiła się promocja (błąd?) Air Europa, nie miała wątpliwości. Ponad pół roku na przygotowania też wydawało się komfortowe, choć. postanowiłem, zrobić z tego wyjazdu podróż poślubną. Pobraliśmy się 4 dni przed wylotem.

W styczniu szczęśliwie udało się nam zarezerwować miejsce w grupie idącej do Machu Picchu Szlakiem Inków, na który wpuszczanych jest tylko kilkuset turystów dziennie, resztę planowaliśmy później. Głębszy od Grand Canyon Colorado Kanion Colca, Islas Ballestas, czyli Małe Galapagos, Jezioro Titicaca, szybko skok do Bolivii na Isla del Sol, gdzie nieoczekiwanie powitaliśmy Nowy Rok Aymara, będąc świadkami rytualnego "poświęcenia" lamy. Znana z książek Llosy dzielnica Miraflores w Limie, Arequipa, Puno, Cusco. W niemal 3 tygodnie zobaczyliśmy wszystko, co chcieliśmy w południowo-centralnej części Peru, spotkaliśmy - jak to zwykle bywa na takich wyprawach - fantastycznych ludzi, wróciliśmy pełni wspaniałych wrażeń. Jak mąż i żona, choć to już temat na zupełnie innš opowieœć ;-)

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Good morning Wietnam !

Rafał Świecki

Podróż z plecakiem ze stolicy Wietnamu Hanoi do odległego o ok. 2000km Ho Chi Minh City (dawny Sajgon) w trzy tygodnie, czym się da.


Na spotkaniu usłyszeliśmy o podróży do kraju kontrastów, gdzie panujący ustrój socjalistyczny zdaje się przegrywać z przedsiębiorczością Wietnamczyków, kraju niesamowitych smaków azjatyckiej kuchni, oszałamiającej przyrody, miejscowości które jeszcze nie zostały popsute przez masową turystykę, a wszystko to z wietnamską wojną 1956-1975 w tle.

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA ZAPRASZA:

Legendarna Route 66 - 7000 mil przez USA
Wojtek Krawczyk

Na spotkaniu mogliście zobaczyć:
- całe mnóstwo zdjęć z głównych atrakcji
- zapomniane miasteczka żyjące wspomnieniami z lat 30-tych
- pamiątki z legendarnej drogi matki Route 66
- parki narodowe, kaniony, pustynie, góry
- duże miasta Chicago, Nowy York, Los Angeles, Las Vegas
- życie codzienne dalekiej prowincji usa
- kulturę kempingową i codzienność w drodze

czwartek 19.09.2013 godz. 19.00
Centrum Kulturalne Ryba
Łódź, ul. Ogrodowa 26

***

NOWOŚĆ!!

Nowy sezon zaczynamy nowymi warsztatami! Przeczytaj szczegóły


***

TARG RYBNY

Sobota 07.09.13 to dzień w, którym udostępniliśmy Centrum Kulturalne Ryba do totalnego handlu.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

***

Taboret w Rybie
dalszy ciąg radosnej współpracy

Tym razem do współpracy Centrum Kulturalne Ryba zaprosiło  
pracownię atystyczną dla dzieci Taboret z Łodzi, z ul. Głogowej 16.

31.08.13 odbył się wernisaż prac dziecięcych z całego poprzedniego roku.  

Fotoreportaż z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj >>>


Taboret to pracownia artystyczna dla dzieci, w której skupiamy się nie na technice, ale na rozwoju wrażliwości i zmysłu obserwacji. Na naszych zajęciach całorocznych i warsztatach wakacyjnych pokazujemy młodym twórcom, że najważniejsza jest wyobraźnia. Inspirujemy tematami i poprzez rozmowy i drobne korekty pomagamy wydobyć i ukształtować własny, indywidualny talent. A przede wszystkim uczymy ich, że nie ma gotowych rozwiązań i że jedynie własna wrażliwość może doprowadzić do odnalezienia własnej drogi twórczej.

Bo z Taboretu widzi się inaczej.
Każdy z nas niech usiądzie na Tabotecie, stąd świat jest o wiele ładniejszy.

 

***

NOC MUZEÓW - 18.05.2013

RYBA W KWIECIE LOTOSU

W tym roku, w Centrum Kulturalnym Ryba, mogliście poczuć się jak w Indiach.

Wiele ciekawych osób podzieliło się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Mogliście na własne oczy zobaczyć pokaz Yoga Flow, posłuchać koncertu na tybetańskich misach, a także dowiedzieć się więcej na temat ajurwedy, jogi i różnic kulturowych.

Za ogromne zaangażowanie i pomoc dziękujemy Szkole Jogi "Powitanie Słońca".

Fotorelacja z wydarzenia >>>

ORGANIZATORZY I SPONSORZY:

"Ryba- jestem inna"- gospodarz i organizator Nocy Muzeów w ckryba
Przeszło 20 lat w Łodzi, od trzech lat na co dzień tworzy ckryba.
100% polska produkcja, 100% serca i pasji tworzenia.
Na co dzień oferujemy kobiece ubrania przygotowane z sercem i myślą o przyszłej klientce, często są to pojedyncze sztuki, które pozwalają za niewysoką cenę poczuć się wyjątkowo.
Projektujemy, proponujemy, szyjemy i dzięki wspaniałym ludziom, którzy nas otaczają wciąż istniejemy.

www.ryba.net.pl

ulanka.net - gospodarz i organizator Nocy Muzeów w ckryba
Fotografia jest naszą pasją i sposobem na życie. Zaczęło się od niewinnego hobby. Teraz, poza profesjonalnym sprzętem i studiem fotograficznym, mamy kilkunastoletnie doświadczenie, którego nie da się kupić za żadne pieniądze. A każdy dzień przynosi coś nowego... ;) Zapraszamy na zdjęcia rodzinne, okazjonalne, ślubne. Z radością zajmujemy się również fotografią dziecięcą i kobiecą.
www.ulanka.net

 

***

Bezpłatne warsztaty fotograficzne
w łódzkich parkach

Wraz z Zieloną Łodzią http://www.zielonalodz.info/ zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty fotograficzne w łódzkich parkach.

Fotospacery odbyły się w następujących parkach: Baden-Powella, Źródliska, Staromiejskim oraz im. Mickiewicza (Julianowskim).

Warsztaty poprowadziła Katarzyna Ulańska, fotograf z firmy ULANKA www.ulanka.net

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA PREZENTUJE

W Krainie Kwiatów Koranu - IRAN
Joanna Jankowska i Piotr Karczmarz25 kwietnia mieliśmy okazję wysłuchać
relacji z miesięcznego pobytu w Iranie. Odmienna kultura, tradycja, sposób życia i podejście do kobiet - wszystko to stanowi nie lada wyzwanie dla Europejki. Joanna i Piotr opowiedzieli o wrażeniach z niespiesznej wędrówki przez centrum kraju, płynęli łódką na wyspę Zatoki Perskiej i snuli się po zboczach najwyższej góry Iranu.

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA PREZENTUJE

Z nieznajomymi w nieznane -
moje 17 dni w Gruzji i Armenii

Maja Malinowska


Ta podróż to wypadkowa wielu zbiegów okoliczności oraz zaufania instynktowi, który bardzo wyraźnie od samego początku mówił - jedź, wszystko się uda!
I tak właśnie było.

Troje nieznajomych, z którymi tam pojechałam, okazało się być wymarzonymi towarzyszami podróży pełnej niespodzianek. Dwa kraje, o których prawie nic nie wiedziałam, zachwyciły mnie krajobrazami i spotkanymi na trasie ludźmi.

 

***

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

13 stycznia 2013 r.

 

W związku z WOŚP zorganizowaliśmy w Centrum Kulturalnego Ryba dwa wydarzenia: aukcję "przydasiów" i opowieści z wyprawy do Indii.

O godz. 17.00 Danka Ryba-Obraniak wraz z Katarzyną Ulańską pokazały zdjęcia i opowiedziały o swoich przygodach w tym niezwykłym kraju. Mówiły o rikszach w Kalkucie, herbatce w Darjeeling, kamasutrze w Khajuraho, śniadaniu z małpą w Agrze i o wielu innych niesamowitych przeżyciach.

Zaraz po opowieściach odbyła się aukcja "przydasiów". Co to jest "przydaś"? Otóż wszystko to czego nie chcecie wyrzucić, bo "na pewno kiedyś się przyda" ale jeszcze nigdy nie zostało przez Was użyte ;) Pieniądze z aukcji w całości zostały przeznaczone na WOŚP, a część wylicytowanych przedmiotów na świetlicę środowiskową.

***

KLUB PODRÓŻNIKA PREZENTUJE:

"Spacerując brzegiem Gangesu"

Katarzyna Lewińska i Sebastian Klepacz wspólnie przemierzyli tysiące kilometrów przez subkontynent w poszukiwaniu cieni i blasków Indii. Podróżowali tam gdzie nie docierają grupy turystów. Zasmakowali jazdy indyjskimi pociągami, autobusami i na motorze. Obserwowali napotkanych ludzi i ich ciekawe zachowania. Wieczorami spacerowali ulicami miast szukając ich najciemniejszej strony.

Każde z nich odkryło i opisało swoje Indie. W trakcie slajdowiska oprócz zdjęć z podróży zaprezentowali swoją debiutancką książkę pt.: "Spacerując brzegiem Gangesu".

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA PREZENTUJE

"PRZYWRÓĆMY ŁODZI NER"

W dniu 27 września w ck ryba odbyło się spotkanie z uczestnikami wyprawy kajakowej pod hasłem PRZYWRÓĆMY ŁODZI NER. Rafał Tomczyk, Michał Królicki i Tomasz Zając opowiedzieli namo wyprawie i zaprezentowali relację zdjęciową.
W lipcu 2012 roku trzech kajakarzy z Łodzi popłynęło na niezwykła wyprawę rzeką Ner przełamując stereotypy dotyczące rzeki. Wyruszyli spod siedziby Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, a wyprawę zakończyli w Kole, kilka kilometrów od ujścia Neru do Warty, przepływając w sumie 107 kilometrów, w tym Nerem 98,5.

Rzeka Ner od wielu lat uważana była za ściek, a wiedza o niej była szczątkowa.
W  ostatnich latach główna rzeka Łodzi bardzo się oczyściła. Historia wykorzystywania jej do celów rekreacyjnych, w tym kajakarstwa sięga zaś czasów międzywojennych.

***

MODNY SPACER

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łodzi wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi już od 3 lat wyruszają w niedzielne przedpołudnia na spacery po naszym mieście, aby pod kierunkiem łódzkich przewodników zgłębiać różne tajemnice.

Spacer w dniu 17 czerwca 2012 dotyczył mody. Wiódł alejkami starego cmentarza, na którym moda w architekturze cmentarnej  i  jej detalach jest bardzo widoczna. Przewodnik , pani Anna Maksymowicz, wskazując charakterystyczne rzeźby i reliefy, pokazywała jak się moda zmieniała przez lata w ubiorze, co to jest krynolina, tiurniura, koronka i co wspólnego z modą miał Napoleon Bonaparte. Otrzymawszy od pani Ani barwne tkaniny dzieci mogły zaprojektować i ubrać się w oryginalne, kolorowe  stroje.

Centrum Kulturalne Ryba zaprosiło wycieczkowiczów do swoich magicznych wnętrz, również związanych z modą,  gdzie każdy uczestnik mógł przymierzyć krynolinę, ozdobić kolorowe kepi i czarny cylinder kwiatami, piórami, guzikami, a następnie wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w atelier fotograficznym ulanka.net.

 

***

WIECZÓR INSPIROWANY AFRYKĄ

6 czerwca odbył się Wieczór Inspirowany Afryką zorganizowany przez 4 nastolatki. Dziewczyny zapoznały małych i dużych mieszkańców Łodzi z kulturą Konga. Zaprosiły na prelekcję Kongijkę Tshelę Ntumba-Ibata, która pokazała ciekawe zdjęcia oraz opowiedziała o życiu w Demokratycznej Republice Konga. Następnie dziewczyny zaprezentowały wybrane utwory muzyki kongijskiej, które same opracowały.


Podczas imprezy odwedziła nas telewizja retsat - tutaj możecie obejrzeć w skrócie jak to wszystko wyglądało: http://www.otvm-retsat1.pl/?m=&p=8&f=176

Fotoreportaż z wydarzenia >>>

Tshela Ntumba-Ibata to Kongijka, mieszkająca w Polsce od ponad 20 lat. Czasem lubi jednak opowiedzieć o tym, jak żyła w Afryce i pokazać, jak to życie wygląda teraz.

"Inspirowane Afryką" to muzyczny projekt czterech nastolatek, które poznały się, śpiewając w chórze. Od razu się polubiły i postanowiły stworzyć coś ciekawego. Wybór padł na muzykę afrykańską. Dziewczyny były jednak zbyt leniwe, żeby wymyśleć sobie nazwę. Występują w składzie:
Zofia Ulańska - wokal
Betty Ibata - wokal
Karolina Krześlak - gitara
Anna Jarmółkiewicz - klawisze

***

JARIBA MARKET
w noc muzeów

19 maja odbyła się w ck ryba druga edycja Jariba Market - kiermaszu twórców i artystów łódzkich, którzy robią ciekawe rzeczy, tworzą, mają pomysł na nudę i otaczający nas marazm.

Mogliśmy na nim zakupić wyroby ręcznie robione, autorskie ubrania, torebki, ciekawe zdjęcia, dodatki, oryginalną biżuterię, elementy wystroju wnętrza, obrazki i wiele wiele innych!

Podczas Jariby odbyły się również dwa konkursy, do których nagrody ufundowali wystawcy: avangarda-Piotrkowska 87, Cacko- Zielona 1, pracownia art. Modraxa, ifona hand made, Magdalena Urbańska-rękodzieło, piu eco, miedzianka-Joanna Kulesza, tiquis miquiss-hand made, Zbroje Bradamanty, Marta Pakowska-Pakobaga, baga-baga, Rybka-projekt Ada Rybka, blogspot.com, Natalia Suderowicz oraz
organizatorzy: Ryba - jestem inna i Studio fotografii ulanka.net

Fotoreportaż z Jariby zrobiony przez Barbarę Matysek oraz Małgorzatę Kubicę >>>

 

***

 

Wybory Łódzkiej Miss Viva Flamenco

19 maja, z okazji Święta Łodzi, odbył się przy ul. Piotrkowskiej plebiscyt na najbardziej fotogeniczną łodziankę o hiszpańskim typie urody zorganizowany przez Ośrodek Kultury Karolew.

Do 10 stanowisk charakteryzatorskich (przygotowanych przez Centrum Kreowania Wizerunku "Cztery Pory Roku") były zapraszane wyłaniane z tłumu kobiety o charakterystycznej urodzie: brunetki i szatynki, o ciemnej oprawie oczu. Poprzez odpowiednie makijaże i fryzury został podkreślony charakterystyczny dla kultury południowej styl kobiety zmysłowej i pełnej temperamentu. Każda z ucharakteryzowanych Pań została zaproszona do stanowiska fotograficznego (Studio Fotografii ulanka.net), gdzie została sportretowana. Na podstawie zdjęć komisja dokonała wyboru czterech najbardziej "hiszpańskich łodzianek".

Zobacz kandydatki, które zakwalifikowały się do finału >>>
Zobacz zwyciężczynie plebiscytu >>>

 

***

MIĘDZY PIONAMI
wernisaż wystawy Piotra Pasiewicza

19 maja 2012r. godz. 22.00

 

Między pionami, taki tytuł nosiła wystawa zorganizowana w ramach nocy muzeów, prezentująca twórczość Piotra Pasiewicza. Na tę niekonwencjonalną wystawę składały się Videoarty, grafiki oraz filmy z akcji robionych w przestrzeni miejskiej.

 


Piotr Pasiewicz

ur. w 1979 w Łodzi.

W 2011 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
W swych działaniach konsekwentnie tworzy świat, w którym przesiąknięte metafizyką kształty powstają w spontanicznym akcie twórczym. 


Fascynują go wzajemnie wykluczające się opozycje nie mogące bez siebie funkcjonować. Piotr Pasiewicz "kreuje wyłaniające się z wnętrza siebie uniwersum, które podlega ciągłej transformacji". Śmiałymi gestami tworzy sugestywne i mroczne obrazy, gdzie martwe rodzi żywe, giętkość transformuje skostniałość, aby za chwilę znów zrzucić utrwaloną postać. Jedyną stałą jest zmienność oraz próba zobrazowania subiektywnych przeżyć wizualnych
- Ewa Podgórska

 

***

Wiosenne rewolucje

Wraz ze zbliżającą się radosną, wiosenną porą, radość zagościła też na naszych wieszakach :)
W miłej atmosferze wymianiałyśmy się, kupowałyśmy, sprzedawałyśmy rzeczy, których już nie nosimy, a z którymi tak naprawdę nie wiemy co zrobić.

Oprócz tradycyjnej wymiany, zbierałyśmy zbędne ubrania, które następnie przekazałyśmy na cele dobroczynne, dla ośrodków opieki społecznej.

Miłe z pożytecznym.

 

***

Klub Podróżnika - GRUZJA

1 marca 2012 (czwartek) odbyliśmy wirtualną podróż po Gruzji. Łukasz Klimczak podzielił się z nami swoimi zdjęciami i wrażeniami z tego niezwykłego kraju. Zdjęcia można oglądać do 24 marca 2012r.

"Latem zeszłego roku wybraliśmy się do Gruzji. Żadna wielka wyprawa. Mieliśmy 9 dni, marzenie o odwiedzeniu Zakaukazia, namiar na Opera Hostel w Tbilisi. Czasu zbyt mało by poczuć choćby stolicę, a chęci by posmakować każdego miejsca, o którym czytaliśmy.

Efekt? Karkołomny rajd po połowie kraju. Setki fotografii robionych często z samochodu. Książki i słowniki doczytywane w podróży. Cudowna, niezapomniana przygoda.

Z kilkuset zdjęć udało mi się wybrać kilkadziesiąt, które teraz, z perspektywy kilku miesięcy, poruszają zupełnie inne struny. Mniej widokówek - więcej chwilowych emocji. Mam nadzieję, ze odczujecie to również".
Łukasz Klimczak

zobacz zdjęcia ze spotkania >>>

Wystawę wspierają: www.fotousługi.pl, SatoriArt /Łódź, Limanowskiego 144/, kaukaz.pl, rossnet.pl

 

***

Carnavaliowe retrospekcje

24 lutego obejrzeliśmy zdjęcia z festiwalu Carnavalia 2012 wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych prowadzonych w ck ryba. Pokaz uświetniła swoim komentarzem Małgorzata Wilczyńska - główna organizatorka łódzkich Carnavaliów.

Dodatkowo spotkanie umilił nam Zespół Pieśni i Tańca "Poltex" widowiskiem "Zapusty na Podegrodziu". Inspiracją była obyczajowość karnawałowa z regionu Nowego Sącza. Artyści pokazali podstawowe postacie karnawałowe występujące w tym regionie: Niedźwiedzia, Turonia, Dziada, Bociana i przedstawili jedną z wielu zabaw - krotochwil, jakie były udziałem przebranych za te postaci chłopców.

***

"Talerze Salome"
Joanna Hrk

16.02.2012 r. odbył się wernisaż ceramiki Joanny Hrk "Talerze Salome" oraz Przegląd Filmów Karnawałowych "Karnawał Król Europy". Filmy zostały zrealizowane w ramach projektu "Carnival King of Europe" i udostępnione przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warzawie.

zobacz zdjęcia z wernisażu >>>


Talerze Salome
- cykl medalionów ceramicznych powstał pod wpływem fascynacji historią księżniczki Salome i inspiracji maską. Salome była żydowską księżniczką, córką Heroda III i Herodiady. Oczarowany jej tańcem ojczym, Herod Antypas, przyrzekł spełnić każde jej życzenie, Salome za namową matki zażądała głowy żydowskiego proroka - Jana Chrzciciela, którą podano jej na tacy. Medaliony ceramiczne przyjmują formę talerzy i magicznych masek. Joanna Hrk wykorzystuje i odwołuje się w swoich pracach także do bogatej symboliki maski. Jej Salome zamiast o głowę proroka prosi o maskę na talerzu. Pozbawieni maski jesteśmy zmuszeni do ukazania prawdziwej twarzy. Gruba warstwa wypalonej gliny dodatkowo pokryta barwnym szkliwem może wydawać się bezpieczną tarczą osłaniającą twarz jak murem - przecież cegły także wyrabia się z wypalanej gliny. Nadawanie i odbierania życia masce jest równie hipnotyzujące jak taniec Salome. Maska pozbawiona ożywiającej ją twarzy jest jak obierki, łupiny owocu pozostawione na talerzu... Porzucone, zwinięte, skrzywione, pokurczone i popękane maski noszą w sobie ciężar pamięci zakrywanych emocji. Talerze Salome to także gorzka szansa dla osób samotnych na posiadanie kompana przy uczcie.

***

Wielka Orkiestra
Świątecznej Pomocy
w ck ryba

wernisaż laureatów konkursu
im. Wł. Strzemińskiego
koncert zespołu Zakaz Wyprzedzania

W niedzielę 8 stycznia po raz dwudziesty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. CK Ryba po raz pierwszy przyłączyła się do wspólnego grania.

O godz. 17.00 zaczął się wernisaż trzech studentów ASP, nagrodzonych przez nas w XXVIII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego "Sztuki Piękne": Kai Szechowskiej, Kasi Pałcik oraz Piotra Chrzanowskiego. Następnie, w zakamarkach ck ryby, odbył się akustyczny koncert znanego łódzkiego zespołu Zakaz Wyprzedzania.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność oraz za datki do puszek WOŚP. Podczas dwugodzinnej imprezy zebraliśmy 739,36 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.


Zobacz zdjęcia z imprezy >>>

 

***

JARIBA MARKET

10 grudnia odbyła się pierwsza edycja Jariba Market. Wystawiało się na nim ponad 40 łódzkich twórców i artystów. Można było znaleźć wyroby ręcznie robione, autorskie ubrania, ciekawe zdjęcia, dodatki, oryginalną biżuterię, elementy wystroju wnętrza i wiele wiele innych niepowtarzalnych rzeczy.

 


Zdjęcia z Jariby >>>

Zobaczcie również zdjęcia na fb >>>

***

"Nie taka Ukraina straszna jak ją malują -
samotna podróż rowerem na Wołyń"

Mariusz Pomorski

24 listopada (czwartek) o godz. 19.00 mieliśmy okazję zobaczyć piękne zdjęcia z rowerowej wyprawy na Ukrainę oraz posłuchać opowieści o spotkanych ludziach i ciekawych miejscach. "Nie boisz się tak sam?" to najczęstsze pytanie, które Mariusz słyszał na swej drodze, a równocześnie wszędzie był przyjmowany bardzo ciepło, z dużą sympatią i zainteresowaniem.

***

WYMIANA CIUCHÓW I BIBELOTÓW


"Za małe, za duże, opatrzone, niechciane, znudzone - oddam w dobre ręce..."
22.11.2011 odbyła się kolejna wymiana :)

 

 

***

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY


W środę 16 listopada o godz. 18.00 w ck ryba
odbyło się podsumowanie fotograficzno - filmowe całego Tygodnia. Fotoreportaż wykonany został przez uczestników warsztatów fotograficznych prowadzonych w ck ryba.

 

***

JESIENNY KIERMASZ DZIECIĘCY

23 października odbył się kolejny kiermasz rzeczy dziecięcych i ubrań ciążowych. Można było na nim sprzedać, kupić lub zamienić ubranka na jesienno-zimowe miesiące. Dzieci sprzedawały swoje książeczki i zabawki.

Jest to dobra okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych już "ciążówek" lub ubranek, z których wyrosły dzieci. Zachęcamy do otwarcia własnego stoiska i sprzedawania rzeczy osobom, które dopiero będą ich potrzebować :)

Koszt wystawienia stoiska - 10 zł.
Zgłoszenie udziału na kolejny kiermasz pod nr 606-248-766 lub przez email info@ulanka.net

 

***

Wymiana ciuchów i bibelotów
połączona z warsztatem
"ciuchy-reaktywacja"

Tym razem wymiana odbyła się w Letnisku Księży Młyn. Zaprosiliśmy wszystkich, niezależnie od płci i wieku z rzeczami, z którymi możemy się rozstać lub zamienić na coś innego. Wymienić można było części garderoby, dodatki, torby, buty, książki, płyty itd.

Poprowadziłyśmy również warsztat, na którym podpowiedziałyśmy jak w prosty sposób można niepotrzebne przedmioty i ciuchy wskrzesić do nowego życia.

zobacz zdjęcia z tej wymiany >>>

 

***

FIESTA FINAŁOWA

FESTIWALU VIVA FLAMENCO!


31 lipca (niedziela) w ck ryba odbyło się podsumowanie festiwalu Viva Flamenco!

Pokazaliśmy "Festiwalowe retrospekcje" - zdjęcia uczestników warsztatów fotograficznych prezentujące tegoroczne wydarzenia i ludzi biorących w nim udział oraz festiwalowe wspomnienia z poprzednich lat.

Dodatkowo na gości czekała niespodzianka: sangria i tort tiramisu.

 

 

***

"ELLA"

26 lipca 2011 (wtorek) odbył się wernisaż pierwszej wspólnej wystawy kreacji fotograficznych Katarzyny Ulańskiej i Danuty Ryba-Obraniak.

"Ella"... przewrotny tytuł na przewrotne potraktowanie obrazu w fotografii. Zabawa formą, kształtem, światłem to elementy, przy pomocy których zbudowana została historia tytułowej "elli".

Katarzyna Ulańska - fotografia od najmłodszych lat była jej pasja. Obecnie zajmuje się nią zawodowo www.ulanka.net. Ostatnio większość czasu spędza w ck ryba, w którym prowadzi m.in. warsztaty fotograficzne.

Danuta Ryba-Obraniak - absolwentka PWSSP w Łodzi. Od wielu lat projektant ciuchów, robi to z wykształcenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Z zamiłowania i pasji powstaje większość rzeczy, którymi się zajmuje. Współwłaścicielka firmy odzieżowej, duszą i ciałem zaangażowana w nowy projekt ckryba, wspólnie realizowany z Katarzyna Ulańską.

Był to dość szczególny wieczór podczas, którego autorki opowiedziały o swojej pracy i zaprezentowały efekty rozważań na temat kobiety.

 

Następnie odbył się koncert w ramach festiwalu Viva Flamenco z cyklu
"Viva Dance" - Inicjatywa Artystyczna Małgorzaty Wilczyńskiej
i Zespól Objawów Muzycznych "Philomelos"

wykonawcy:

Julia Salata (wokal, skrzypce, obój, bouzouki, marakasy, kastaniety)
Aleksandra Skonieczna - (wokal, marakasy, kastaniety)
Mirosław Klimczak (gitara)
Ewa Robaczyńska, Alicja Tranda, Katarzyna Klimczak (taniec, palmas)

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie!

Zobacz zdjęcia z wernisażu >>>

***

KLUB PODRÓŻNIKA


27 lipca, Bartosz Stępień zabrał nas w niecodzienną podróż tramwajem po Majorce, a Anna Hertmanowska zaprezentowała "Listy do Miguela Cervantesa".

 

***

VIVA FLAMENCO 2011

Już po raz dziesiąty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu kultury Hiszpańskojęzycznej Viva Flamenco, Łódź stała się europejską stolicą tańca flamenco i kultury krajów hiszpańskojęzycznych.

Jubileuszowa edycja imprezy była wyjątkowa pod każdym względem. Przygotowaliśmy rekordową liczbę wydarzeń, było ich blisko sto. Jak co roku nie zabrakło koncertów i pokazów tańca, przeglądów filmów, prezentacji multimedialnych, wycieczek, warsztatów, fiest, festiwalu kulinarnego i wystaw. Oprócz znanych i lubianych cyklów tematycznych zaplanowaliśmy też wiele nowości m.in. plebiscyt Miss Viva Flamenco, wykreowana została unikatowa linia perfum dziesięciolecia.

Poczujmy smak i zapach gorącej Hiszpanii w centrum Polski!

Małgorzata Wilczyńska, dyrektor Festiwalu Viva Flamenco

 

***

IMPRESJE ARTYSTYCZNE "Sekrety Kenora"

 

W Łodzi, na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Kilińskiego, powstał nowy mural. Autorem jest hiszpański artysta plastyk - Kenor, który przyjechał do Łodzi na zaproszenie Festiwalu Viva Flamenco oraz Fundacji Urban Forms. 14 lipca odbyło się uroczyste odsłonięcie malowidła. Natomiast o godz. 20.00 w ck ryba poznaliśmy"sekrety" Kenora - zobaczyliśmy zarejestrowany wywiad z artystą oraz relację fotograficzną z powstawania muralu. Naszymi gośćmi byli Michał Bieżyński (Fundacja Urban Forms) oraz Bartosz Stępień (murale.mnc.pl).

 

***

WYMIANA CIUCHÓW I BIBELOTÓW!

 

28 czerwca (wtorek) znów się spotkałyśmy na wymianie. Dziewczyny przyniosły mnóstwo letnich ciuchów i się wymieniały lub kupowały od siebie nawzajem po okazyjnych cenach.

Zobacz więcej zdjęć z wymiany >>>

 

 

***


Wraz z Pracownią Plastyczną przy SP nr 2, prowadzoną przez p. Sylwię Stępień, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem: "Zaprojektuj swoje wymarzone ubranie".

Celem projektu było zapoznanie dzieci z pracą projektanta odzieżowego oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Wynikiem współpracy była wystawa prac-projektów wykonanych przez podopiecznych p. Sylwii Stępień oraz pokaz ubrań uszytych na podstawie wyróżnionych prac.

W konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników. Jury wyłoniło dziewięciu laureatów. Projekty zostały uszyte przez firmę Ryba, a podczas wernisażu były prezentowane na finalistach. Kolejna nagroda dla młodych projektantów to sesja zdjęciowa wykonana w profesjonalnym studio fotograficznym ulanka.net przez Katarzynę Ulańską.


Fotorelacja z konkursu >>>

Zdjęcia z profesjonalnej sesji zdjęciowej >>>

 

***

WYMIANA UBRAŃ I BIBELOTÓW!


24 maja (wtorek) o godz. 18.00 odbyło się kolejne swap party :) Rzeczy, które się znudziły i opatrzyły można było wymienić na coś "nowego".

 

 

***

KLUB PODRÓŻNIKA - JAPONIA


W czwartek (19.05) obejrzeliśmy zdjęcia i posłuchaliśmy opowieści z niezwykłego i tajemniczego Kraju Kwitnącej Wiśni. Była to relacja dwóch podróżników amatorów, zachłyśniętych urokiem egzotycznego kraju, którzy rzucili się na głębokie wody i zdecydowali spontaniczną wyprawą spełnić swe marzenia.

 

 

***

NOC MUZEÓW

Wernisaż wystawy Marioli Warszewskiej "Papierowy dom gejsz"
oraz wieczór z kulturą japońską

 

14 maja w ramach Nocy Muzeów zorganizowaliśmy wieczór z kulturą japońską. Takich tłumów nasze centrum jeszcze nie widziało :) Bardzo się cieszymy, że tak licznie nas odwiedziliście i mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Dziękujemy Marioli, Grażynie, Ani, Ninie i Oli oraz całej sekcji Kendo SKS Start Łódź za pomoc w okiełznaniu japońskiej nocy w ck ryba :)

Prace Marioli Warszewskiej to obrazy utrzymane w estetyce starych drzeworytów japońskich wykonywane w żmudnej technice wycinankowej, w której autorka wykorzystuje walory papieru japońskiego yuzen. W Polsce jest jedyną osobą posługującą się takimi materiałami i sięgającą po taką tematykę. Wszystko wzięło się z olśnienia pięknem kimona oraz kulturą i historią gejsz. Rozwija swój warsztat od 3 lat. Jej marzeniem jest wyjazd do Japonii.

Fotorelacja z Nocy Muzeów w ck ryba >>>

Program wieczoru :

18.00 Wernisaż obrazów Marioli Warszewskiej.
19.00 Pokaz KENDO (japońska odmiana szermierki sportowej, prowadzona przy użyciu mieczy bambusowych) - SKS Start Łódź, sekcja Andrzeja Kustosza.
20.00 Zaczarujmy papier - warsztaty sztuki ORIGAMI dla Małych i Dużych poprowadziła Mariola Warszewska oraz Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz.
Była także możliwość zapisania swojego imienia w japońskim alfabecie KATAKANA. Przewodniczką po japońskich znakach była Ola Ziemiszewska, uczennica liceum i pasjonatka kultury i języka Japonii. Dwukrotnie odwiedziła Kraj Kwitnącej Wiśni.

22.00 Posłuchajmy japońskiej muzyki - koncert w wykonaniu Niny Fukuoka, studentki Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncert na YAKUMO-GOTO, tradycyjnym dwustrunowym instrumencie szarpanym koto. Koncert pamięci ofiar tsunami w Japonii.
23.00 CEREMONIA PARZENIA HERBATY, inaczej zwana chanoyu, jest ascetyczną formą spędzania wolnego czasu, podczas której przyrządza się i pije zieloną, sproszkowaną herbatę. Ceremonię poprowadziła Anna Szypszak.
24.00 Poznajmy piękno kimona - pokaz zakładania KIMONA. Niezwykle widowiskowy i intrygujący pokaz, podczas którego można będzie dowiedzieć się podstawowych informacji o historii i tradycjach związanych z kimonem japońskim, jego rodzajach i przeznaczeniu oraz zasadach przy ubieraniu się w kimono.

 

***

URODZINY CK RYBA - 7 maja

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, piękne kwiaty, życzenia i prezenty! Z nową energią zaczynamy drugi roczek i mamy nadzieję, że będziecie nam nadal towarzyszyć w kolejnych wernisażach, warsztatach i innych wydarzeniach :)

Urodziny uświetniły dwa wernisaże:

"Łódź" - grafiki Ireny Wodzinowskiej

Grafiki prezentujące wariacje na temat Łodzi są zainspirowane zdjęciami Bronisława Wilkoszewskiego, znanego łódzkiego fotografa żyjącego w latach 1847-1901.

 

IRENA WODZINOWSKA
artystka-malarz (ASP 1997), dekoratorka, projektantka. Malarstwo od lat jest jej pasją i główną dziedziną wypowiedzi artystycznej. Satysfakcję daje jej również rysunek, fotografia, sztuka dekoracji, taniec i rozmowy z ludźmi. Z jej twórczością możemy się zapoznać na stronie www.wodzinowska-art.pl

 

"Łódzkie Murale: 20/200" - wybór fotografii ze zbiorów Bartosza Stępnia

Pierwsze murale pojawiły się w latach 60. XX wieku, ale najwięcej reklam powstało w latach 70. i 80 na ścianach szczytowych kamienic odsłoniętych przy okazji tworzenia tras przelotowych.

Oprócz przedsiębiorstw ogólnopolskich, takich jak Baltona, Pewex oraz PKO, na ścianach reklamowały się łódzkie zakłady przemysłu włókienniczego. W wielu miejscach do dziś zachowały się murale Lido, Eskimo, ZPB im. Armii Czerwonej czy zakładów Pierwsza.

Dzięki temu, iż twórcy ówczesnych reklam byli absolwentami rozmaitych akademii plastycznych, do dziś na ulicach Łodzi oglądać możemy całą masę naprawdę mocnych projektów graficznych, stanowiących kwintesencję stylu lat 60., 70. i 80. XX wieku. Pamiętajmy, iż wszystko to powstało bez pomocy komputerów, dzięki solidnej pracy kilkunastu łódzkich muralistów.


BARTOSZ STĘPIEŃ

ur. 1982 r., od ponad dziesięciu lat zajmuje się dokumentacją łódzkich murali z czasów PRL i propagowaniem wiedzy o nich. W 2005 roku założył stronę internetową www.murale.mnc.pl, gdzie zamieszcza zdjęcia reklam opatrzone komentarzami ich twórców. Na co dzień pracownik Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź.

Zobacz zdjęcia z naszych urodzin >>>

 

***

PALMY WIELKANOCNE - WARSZTATY


14 kwietnia
odbyły się warsztaty ludowe - wspólnie tworzyliśmy tradycyjne palmy wielkanocne pod okiem twórczyni ludowej. Każda osoba wyszła z piękną palmą, która przyozdobi świąteczny stół.

Zobacz więcej zdjęć z warsztatów >>>

 

***


WIOSENNA WYMIANA CIUCHÓW


7 kwietnia odbyło się kolejne swap party! Przychodzi nas coraz więcej, więc też coraz więcej rzeczy można powymieniać :) Następna wymiana pod koniec maja!

 

 

 

***

KIERMASZ DZIECIĘCY

 

3 kwietnia w godz. 12-14.00 odbył się w CK Rybie pierwszy kiermasz rzeczy dziecięcych i ubrań ciążowych. W okazyjnych cenach można było nabyć ubranka, buciki, czapki, zabawki i wiele wiele innych rzeczy.

Była to również dobra okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych już "ciążówek" lub ubranek, z których wyrosły dzieci. Można było otworzyć własne stoisko i sprzedać rzeczy osobom, które dopiero będą ich potrzebować :)

Kolejny kiermasz jest planowany na czerwiec.
Koszt wystawienia stoiska - 10 zł. Wstęp na kiermasz bezpłatny.
Zgłoszenie udziału pod nr 606-248-766 lub przez email info@ulanka.net.

 

***

GOŚCIE W CK RYBA


Dwie pracowite i kreatywne kobiety prezentowały swoje prace w ckryba. Magda Naze pokazała autorską kolekcję biżuterii, a Justyna Otto-Oleksiewicz kolekcję unikatowych, wizytowych sukienek ciążowych oraz cykl obrazów.

 

 

***

CARNAVALIA 2011

Popuść wodze dziecięcej wyobraźni


W sobotę (05.03) rodzice robili wraz z dziećmi stroje na bal przebierańców. Zajęcia odbyły się pod bacznym okiem Danuty Ryby-Obraniak, która doradzała i pomagała w trudnych zmaganiach z bogatą dziecięcą wyobraźnią. W rezultacie z warsztatów wyszło dwóch piratów, duch, rycerz, pies, słoneczko oraz zdobywczyni Oskara za rolę pierwszoplanową.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia >>>

 

Bal karnawałowy dla dzieci


A w niedzielę w Kinderplanecie odbył się BAL KARNAWAŁOWY, w czasie którego można było zaprezentować swój oryginalny i własnoręcznie zrobiony strój karnawałowy. Zabawom i konkursom nie było końca!

 

Zobacz jak się bawiły dzieci na balu >>>

 

Radość wszędzie dookoła


W poniedziałek (07.03) odbyła się wystawa pt. "Radość w fotografii". Swoje prace pokazali uczestnicy warsztatów fotograficznych w ck ryba. Najwięcej głosów zebrało zdjęcie Moniki Czesnej.

 

Zobacz pozostałe zdjęcia biorące udział w konkursie >>>

o konkursie przybyli goście mogli się zapoznać ze zwyczajami karnawałowymi w różnych miejscach na świecie. Oglądając filmy i zdjęcia, słuchaliśmy opowieści o pogrzebie sardynki w Hiszpanii, obcinaniu krawatów w Niemczech, chowaniu się za maskami w Wenecji oraz Sambodromie w Rio.

Miejmy nadzieję, że łódzkie Carnavalia nabiorą podobnego rozmachu!!

 

***


KALENDARZ DLA JULIANKI


11 dziewczyn wymyśliło ciekawą formę udzielenia pomocy chorej Juliance - postanowiły wydać kalendarz ze swoimi aktami, a zdobyte ze sprzedaży pieniądze przeznaczyć na zakup bardzo kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego. Nie było to łatwe przedsięwzięcie - dziewczyny musiały pokonać własne kompleksy i uwierzyć, że ich ciała mimo że nie idealne, to też są piękne.

 


Julianka urodziła się 28.07.2006 r.

Ma obniżone napięcie mięśniowe, znaczne opóźnienie psychoruchowe, podejrzenie padaczki. Jeszcze nie mówi i nie chodzi. Dopiero uczy się raczkować, sama potrafi siedzieć z podparciem. Do tej pory nie do końca jest zdiagnozowana. Po wielu pobytach w różnych szpitalach w całej Polsce lekarze stwierdzili zaburzenia neurometaboliczne.


Julianna od 4 lat jest rehabilitowana różnymi metodami i pod okiem różnych rehabilitantów, ale dopiero od roku są zauważalne efekty żmudnej rehabilitacji. Dziecko wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji oraz drogich sprzętów pomocnych w codziennych ćwiczeniach. Takim niezbędnym sprzętem rehabilitacyjnym jest NF - Walker (www.eo-funktion.pl/index.htm). Urządzenie, które daje możliwość prawidłowego rozwoju umysłu, daje dziecku prawidłową i stabilną postawę ciała oraz, co najważniejsze, naukę samodzielnego chodu.


Jeśli masz odrobinę dobrej woli i chcesz pomóc
- kup kalendarz lub napisz do nas email

(podamy dokładne namiary na Fundację dla Julianki).


Przeczytaj artykuł w gazecie wyborczej >>>

Napisali również w fakcie >>>


***


WYMIANA POD OKIEM PROJEKTANTKI

 


W czwartek (24.02) odbyła się wymiana ubrań i bibelotów!

Przy okazji można było posłuchać projektantki, która doradzała chętnym jak się ubrać, aby ukryć mankamenty figury i poczuć się atrakcyjnie, jakie kolory dobrać do swojej urody oraz opowiedziała o najnowszych trendach w modzie.

 

***

 

VINTAGELINE

 


Witamy wszystkich nosicieli i zwolenników Ryby. W nowym roku mamy dla Was nową ofertę. Sklep internetowy www.vintageline.pl przez 24h, 7 dni w tygodniu jest do Państwa dyspozycji. Moc propozycji, wyprzedaże, promocje, pojedyncze egzeplarze i wiele wiele innych ofert, abysmy wszyscy dobrze się bawili.

Zapraszamy!

***

 

KLUB PODRÓŻNIKA - INDIE

 

W czwartek 16.12.2010 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu jakim jest Klub Podróznika w CK Ryba. Danuta Ryba-Obraniak oraz Katarzyna Ulańska opowiedziały o swojej samodzielnej wyprawie do Indii. Obrazując swoje przeżycia zdjęciami, dziewczyny mówiły o codziennych doznaniach, spotkanych ludziach oraz wrażeniach z tego barwnego kraju.


W CK Ryba można nabyć zdjęcia z tej podróży - wydrukowane na czerpanym papierze, ładnie oprawione, mogą nas przenieść w inną rzeczywistość, choćby w wyobraźni.

Niewątpliwie takich inicjatyw jest dużo, lecz u nas, jeśli masz ochotę, możesz podzielić się swoimi podróżniczymi doświadczeniami, pokazać zdjęcia, filmy, zaprezentować przywiezione zdobycze. Jak zwykle otwarte jesteśmy na Wasze propozycje. Czekamy na zgłoszenia info@ckryba.pl!


***

 

POKAZ MODY SYLWESTROWEJ

 


W piątek (10.12.2010 r.) odbył się pokaz kolekcji sylwestrowo-karnawałowej Danuty Ryby-Obraniak. Eleganckie stroje były prezentowane m.in. przez klientki firmy Ryba, których wdzięk i gracja oczarowały przybyłych gości. W trakcie pokazu mieliśmy również okazję zobaczyć biżuterię - piękną, skromną, tworzoną z ogromną pasją i to, co bardzo istotne - każdy z prezentowanych eksponatów jest jedynym i niepowtarzalnym. Autorem tej kolekcji jest Anna Górecka-Elmpasidou.

Wszystkie kreacje oraz biżuteria są dostępne w naszej galerii przy ul. Ogrodowej 26 (można indywidualnie dobrać sobie kolor i rozmiar).

Pokaz powstał przy współpracy:

 

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia >>>

Zobacz również relację w halolodz.pl >>>

 

 

***

 

"MAN-RW" - MĘŻCZYZNA WIELOKROTNEGO UŻYTKU

 


W sobotę (23.10.2010) odbyło się otwarcie wystawy Bartka Jarmolińskiego pt. "MAN-RW". Licznie przybyli goście mieli okazję zobaczyć cykl męskich pseudo-portretów, zdjęcia pt. "Polish export", serię wielkoformatowych zdjęć pt. "Confessions after hours", a także filmy "Wartości prawdziwego mężczyzny", "Position" i "Wstyd". Artysta, poprzez swoje prace, podjął dyskusję nad rolą i kondycją współczesnego mężczyzny. Czy dzisiejszy mężczyzna jest mężczyzną wielokrotnego użytku, no właśnie kim jest? Trudne pytanie, które pewnie jeszcze dręczy uczestników wernisażu.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy, a tych którzy pragną obejrzeć wystawę informujemy, że w nowej aranżacji można ją ogladać do końca listopada.

Tutaj możecie zobaczyć fotoreportaż z tego wydarzenia >>>

 

Bartłomiej Jarmoliński (ur.14.07.1975 r. w Łodzi) ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom uzyskał w 2001 r. w Pracowni Intermedia oraz Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Romany Hałat. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i sztuką wideo.

 

***

 

MACIEJ RYSZKA "nieŁódź" - FOTOGRAFIE

 


W piątek (17.09.2010) odbył się wernisaż fotografii Macieja Ryszki "nieŁódź".

Autor tak opisuje swoją pracę:

"Łódź to nie tylko kolorowe fasady kamienic przy ulicy Piotrkowskiej, zrewitalizowana fabryka Izraela Poznańskiego, zasobne pałace fabrykantów, muzea, centra handlowe, zadbane parki. Oprócz tego istnieje jeszcze drugie miasto - nie-estetyczne, nie-eksponowane, nie-dotykalne, nie-chciane,... nie-Łódź..."


czytaj więcej... >>>

 

***


WERNISAŻ MŁODYCH FOTOGRAFÓW

 


W niedzielę (05.09) w CK Ryba odbyła się powarsztatowa wystawa fotograficzna. Każdy z uczestników warsztatów pokazał kilka swoich najciekawszych prac, a przybyli goście wybrali zwycięzcę konkursu. Trzy najlepsze zdjęcia autorstwa Justyny Kulińskiej, Wojciecha Rybczyńskiego oraz Aleksandry Grzegorczyk zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz albumami ufundowanymi przez Gazetę Wyborczą.

 

Fotoreportaż z tego wydarzenia >>>

Napisali o nas na portalu halolodz.pl >>>

 

***

 

WAKACYJNA WYMIANA CIUCHÓW

 

Już po raz drugi udało nam się spotkać na wymianie ciuchów i różnych innych bibelotów. Dziewczyny wymieniały między sobą nie tylko ubrania, ale także biżuterię, paski, torby, buty oraz książki. Tym razem stoiska zajęły nie tylko korytarz, ale także studio fotograficzne. Jak tak dalej pójdzie, to się nie pomieścimy ;)

 

 

***

 

GORĄCE DOZNANIA W CK RYBA

 


21 lipca
mieliśmy okazję poczuć się przez chwilę jak w Hiszpanii. W ramach festiwalu Viva Flamenco, o godz. 20.30 odbył się wernisaż wystawy monotypii "Barceos" - Joanny Hrk. Cztery prace zostały z miejsca sprzedane :) Pozostałe czekają na chętnych w naszej galerii.


A następnie, o godz. 21.00 można było obejrzeć pokaz "Flamenco solo". Do gorącej muzyki flamenco zatańczyła Małgorzata Wilczyńska - tancerka oraz instruktorka tańców. Galeria była wypełniona po brzegi - goście stali nawet w oknach na parapetach.

Tutaj możecie zobaczyć fotoreportaż z tego wydarzenia >>>

Strona festiwalu Viva Flamenco >>>

Zachęcamy również do przeczytania relacji z dwóch wydarzeń, które się odbyły w ramach festiwalu Viva Flamenco. Jedno z nich to wernisaż oraz pokaz tańca flamenco, które miały miejsce w naszym CK Ryba :) Dobrze jest powspominać rytmiczny stukot butów i gorącą atmosferę...

Tutaj możesz przeczytać artykuł >>>


***

 

BARDZO MŁODZI W MIEŚCIE ŁODZI


Sobotnia wystawa w CK Ryba otworzyła cykl prezentacji prac młodych twórców. Można było się na niej zapoznać z różnymi wytworami ludzkiej wyobraźni. Obok odważnego malarstwa, zobaczyliśmy delikatne rysunki, fotografie i ciekawe elementy wyposażenia wnętrz. Wszystkie prezentowane eksponaty można było obejrzeć i oczywiście kupić w CK Rryba od 19 czerwca do 16 lipca 2010r.

 

***

 

CK RYBA W GAZECIE


Ostatnie wydarzenie - wymiana ciuchów i bibelotów - zostało opisane w Gazecie Wyborczej. Zachęcamy do lektury >>>

oraz liczymy na Wasze komentarze :)

Znaleźliśmy się również w artykule o otoczeniu Manufaktury. Jesteście ciekawi co o nas napisali? Przeczytajcie >>>

 

***

 

WYMIANA Z NIESPODZIANKĄ


22 czerwca 2010 r.
w CK Ryba odbyła się pierwsza wymiana ciuchów i bibelotów. Każdy miał swój kącik, w którym mógł zaprezentować przyniesione skarby i tuż po 18.00 rozpoczęło się polowanie... Za małą sukienkę można było wymienić na "nową" bluzkę, a niepotrzebną torbę na parę eleganckich bucików. Szczęśliwie nie doszło do żadnych rękoczynów, chociaż zdarzały się przepychanki ;)

Niespodzianka czekała dla posiadaczek archiwalnych wyrobów firmy "Ryba - jestem inna". Rzecz sprzed lat można było wymienić na coś z najnowszej, letniej kolekcji tej firmy. "Ryba", która na łódzkim rynku działa od 18 lat, po raz kolejny powróciła ze sprzedażą detaliczną do naszego miasta, a jej ubrania można kupić w naszej galerii, przy ul. Ogrodowej 26.

Mamy nadzieję, że wszystkie uczestniczki wymiany wyszły zadowolone i każda znalazła cos dla siebie!

Napisali o nas w GAZECIE :) Przeczytaj >>>

 

***

 

PIKNIK NA KSIĘŻYM MŁYNIE


13 czerwca,
w 25. rocznicę powstania Europejskiej Stolicy Kultury, odbył się piknik artystyczny na Księżym Młynie.

Piknik był oficjalną inauguracją projektu Księży Młyn 2016. Inicjatywy społeczno-artystycznej, która chce przekształcić tę piękną, zabytkową, pofabryczną okolicę w tętniącą życiem dzielnicę kreatywną.

Poprzez połączenie sił - artystów oraz mieszkańców, wzajemne inspirowanie się i wspólne inicjowanie działań twórczych, Księży Młyn ma stać się środowiskiem "przyjaznym dla użytkowników" - tych, którzy są tam od zawsze, i tych którzy przybędą, by właśnie tam założyć swoje pracownie, kawiarnie, galerie, spędzić wolny czas.

Fotoreportaż z tego wydarzenia >>>

 

***

 

WIELKIE MALOWANIE


W dniu 5 czerwca (sobota)
odbyły się zajęcia zorganizowane z okazji "Dnia Dziecka". Wśród wielu atrakcji były: "pierwsza wymiana zabawek", "wielkie malowanie" i pamiątkowe zdjęcie, a dla dorosłych super niespodzianki.Fotoreportaż z wydarzenia >>>

Zachęcamy również do zrobienia stylizowanej sesji zdjęciowej >>>

Jedna z uczestniczek tego spotkania, Wioletta Wolniak-Polka, przysłała nam swoje zdjęcia. Bardzo dziękujemy i zapraszamy wszystkich do oglądania :) >>>

***

 

KONTRAKTACJA


W dniach 18-20 maja w CK Ryba odbyła się kontraktacja firm RYBA i BIBISE. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z nową kolekcją ubrań na sezon jesień-zima 2010. Centrum zapełniło się wieszakami, stroje były prezentowane przez piękne modelki, a biznesowym rozmowom towarzyszył szampan i dobra muzyka.


Tutaj możesz zobaczyć fotoreportaż z tego wydarzenia >>>

 

***

 

WIELKIE OTWARCIE


Dnia 7 maja 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kulturalnego RYBA. Ponad 150 osób przybyło, aby zapoznać się z nowym miejscem, posłuchać planów na przyszłość oraz podziwiać malarstwo Dariusza Fieta.

Fotoreportaż z tego wydarzenia
>>>

 

***

Wkrótce zamieścimy na stronie harmonogram warsztatów oraz więcej informacji o galerii i atelier fotograficznym. Będziemy na bieżąco informować wszystkich, którzy zapiszą się na nasz newsletter wysyłając "TAK" na adres info@ckryba.pl