CENTRUM KULTURALNE RYBA
     
 
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

Strona główna

Warsztaty

O nas

Archiwum

ulanka.net
studio foto

Ryba-jestem inna
e-sklep

Kontakt

Newsletter
chcesz dostawać - wpisz TAK
chcesz zrezygnować- wpisz NIE


 

Galeria Ładnego Przedmiotu

W Łodzi powstało nowe miejsce, stworzone głównie z myślą o kobietach. Zapewni im chwile odprężenia, zapewni intymność.
- Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii i atelier fotograficznego - mówią założyciele - Będziemy też organizować ciekawe warsztaty, wernisaże malarskie, spotkania ze stylistką, wymianę ubrań.

Centrum Kulturalne Ryba powstało tuż obok Manufaktury, w kamienicy przy ul. Ogrodowej (wejście od ul. Gdańskiej). To nie jest zwykłe miejsce - kiedyś było pełne ciekawej historii. Dziś ma sprawić, że niezwykłe poczują się w nim kobiety.
Centrum powstało w domu, w którym w latach 1879-96 mieszkali robotnicy zakładów fabryki I.K. Poznańskiego. Dziś zmienia się w miejsce spotkań z artystami i nie tylko. Wejście otwiera galeria, w której można kupić ubrania, ale także ciekawe dodatki, torby, paski, biżuterię. Dodatkową atrakcją będzie rękodzieło młodych artystów, m.in. z Akademii Sztuk Pięknych.

Centrum Kulturalne Ryba zaprasza też do atelier fotograficznego. Profesjonalny fotograf Katarzyna Ulańska wykonuje portrety, zdjęcia rodzinne, okazjonalne, ślubne. Z chęcią skupia się na fotografii dziecięcej i kobiecej.
- Zdjęcie dzieci to pamiątka na całe życie. Z kolei kobietom, zapewniając intymność, proponujemy wykonanie portretów ciążowych, aktów - mówi Katarzyna Ulańska.

Uroczyste otwarcie Centrum odbyło się 7 maja o godzinie 19. Uświetnił je wernisaż malarstwa Dariusza Fieta. Autor wystawy (rocznik 1960) jest absolwentem łódzkiej PWSSP, gdzie studiował pod kierunkiem Leszka Rózgi i Stanisława Fijałkowskiego. O sobie mówi niechętnie. Woli, by w pamięci pozostały jego obrazy. Od ponad roku maluje portrety kobiet. - I to właśnie je zobaczyliśmy podczas otwarcia Centrum Kulturalnego Ryba - mówi malarz.
A założyciele centrum już planują kolejne wystawy artystów wywodzących się z Łodzi, także tych, którzy rozjechali się po całym świecie. - Jesteśmy otwarci na wszystkich - mówi Danuta Ryba-Obraniak, właścicielka CK Ryba.

Centrum będzie też organizować cykliczne spotkania w formie warsztatów tematycznych - coś dla ciała i coś dla ducha - podsumowuje Danuta Ryba-Obraniak.
Będą warsztaty fotograficzne, podczas których panie, ale i panowie nauczą się podstaw fotografii (m.in. dowiedzą się jak obsługiwać własny aparat, co to jest kompozycja, jak robić zdjęcia nocą, jak uchwycić ruch). Niezwykle interesujące mogą okazać się warsztaty decoupage, czyli techniki ozdabiania przedmiotów (szkło, metal, drewno czy plastik) wzorami wyciętymi z papieru. - Zapraszamy też na warsztaty glinarskie, rękodzieła ludowego, malarstwa, wizażu, flamenco czy na naukę tańca brzucha - zachęcają organizatorzy.

Ciekawym projektem będzie modna od niedawna w Polsce wymiana ubrań przy kawie. To nie wszystko. Kolejny pomysł to reaktywacja starych przedmiotów i ubrań. Np. z niemodnego już swetra zrobimy ozdobną poduszkę - mówi Danuta, z wykształcenia projektantka - a starą lampkę tak przerobimy, aby znów olśniewała swoim wyglądem.

Dla szerszej publiczności CK Ryba czynna jest od soboty, 8 maja. Sklep jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18, a w soboty 10-14. Terminy warsztatów publikowane będą na stronie www.ckryba.pl, a wysyłając słowo "tak" na adres info@ckryba.pl, możesz zapisać się na newsletter. Informacja o wszystkich spotkaniach dostępna jest też na miejscu w galerii.

 

***

 

NAPISALI O NAS...

Portal HaloŁódź, którego celem jest promowanie pozytywnych rzeczy, wydarzeń i projektów odbywających się w Łodzi, wybrał m.in. nasze Centrum jako pozytywny przykład tego, co się dzieje na łódzkim podwórku. Dziękujemy i zapraszamy wszystkich do ciekawej lektury!


Przeczytaj artykuł >>>