CENTRUM KULTURALNE RYBA
     
 
ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

Strona główna

Warsztaty

O nas

Archiwum

ulanka.net
studio foto

Vintageline
e-sklep

Kontakt

facebook

Newsletter
(wpisz TAK) 

Dla pasjonatów fotografii i klimatycznych miejsc. Podczas wyjazdu poznajemy Pragę zwiedzając i fotografując, jednak nacisk położony jest na aspekty fotograficzne. Różnorodność trasy stwarza możliwość pogłębienia umiejętności fotograficznych w różnych gatunkach fotografii: architekturze, pejzażu miejskim, portrecie ulicznym.

Poznajemy i fotografujemy Pragę szlakiem historii i współczesności, wspaniałych kościołów, pałaców, uroczych ogrodów i zaułków, odlotowych rzeźb Davida Cernego, piwiarni i gospód.

Na czym polega nauka fotografowania podczas pleneru? W ciągu dnia obecna przez cały czas Katarzyna Ulańska będzie pomagać, doradzać i odpowiadać na wszystkie pytania związane z wykonywaniem zdjęć. Można będzie konsultować wszelkie ustawienia, poprawność ekspozycji, dobór przesłony i czasu naświetlania dla osiągnięcia pożądanego efektu. Wieczorami instruktorka omawia wybrane przez każdego uczestnika fotografie wykonane danego dnia. Konstruktywna krytyka, wskazanie dobrych stron, ale i słabych punktów zdjęć w kontekście kanonów kompozycji i prawidłowej ekspozycji, podobnie jak spojrzenie na prace innych, daje szansę na krytyczne spojrzenie na własne zdjęcia i pracę nad kolejnymi. Pierwszy wieczór przewidziany jest na wykład teoretyczny instruktorki podparty prezentacją przykładowych fotografii. Katarzyna Ulańska omówi najważniejsze zasady kadrowania, wpływ perspektywy i  światła na wizualność zdjęcia, a także zasady rządzące poszczególnymi gatunkami fotografii. Wiadomości te pozwolą na zastosowanie w praktyce i natychmiastowe obserwowanie poprawy poziomu własnych zdjęć.

Wielkość grupy: 10-15 osób.

 

PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd z Łodzi ok.5:30, przewidywana godzina przyjazdu do Pragi - 14:00. Obiad. Pierwszy fotospacer: Mała Strana, nabrzeże Wełtawy, Most Karola. Powrót do hotelu. Spotkanie w sali konferencyjnej, warsztaty - jak fotografować architekturę, pejzaż miejski, portret uliczny. Ponadto podstawy fotografowania (część uzależniona od stopnia zaawansowania grupy).

Dzień 2
Fotospacer: Hradczany, zespół pałacowo-katedralny, Mała Strana, w miarę możliwości czasowych Żiżkow. W trakcie zwiedzania i fotografowania obiad. Powrót do hotelu na przegląd i selekcję zdjęć. Wyjazd na nocne fotografowanie na Most Legii i Most Karola. Dla wytrwałych warsztaty w sali konferencyjnej, omówienie wybranych zdjęć.

Dzień 3
Fotospacer: Stare Miasto - kamienice, kościoły, wąskie uliczki. Nowe Miasto.
W trakcie zwiedzania i fotografowania obiad. Powrót do hotelu. Czas na przegląd
iselekcję zdjęć. Warsztaty w sali konferencyjnej, omówienie wybranych zdjęć.

Dzień 4
Fotografowanie na Moście Karola o wschodzie słońca. Powrót do hotelu na śniadanie. Fotospacer: Wzgórze Petrzin, pozostałe zakątki Małej Strany, Wzgórze Letna, z którego rozciąga się pocztówkowy widok na praskie mosty. W międzyczasie obiad.  Powrót do hotelu. Czas na przegląd i selekcję zdjęć. Warsztaty w sali konferencyjnej, omówienie wybranych zdjęć.

Dzień 5
Wykwaterowanie z hotelu ok.8:30, ostatni fotospacer: Wyszehrad. Wyjazd z Pragi
w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Łodzi ok.22:00.

 

Szczegółowy opis programu

 


INFORMACJE O ŚWIADCZENIACH

Termin:
30.04-04.05.2014

Cena: 1350 PLN

I RATA
200 PLN płatna przy zapisie

ZAPISY DO 21.02.2014

II RATA
1150 PLN płatna na 21 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:

  • przejazd miniautokarem,
  • 4 noclegi w pokojach 2 i 3-osob. z łazienkami w hotelu 2* w Pradze, w bliskiej odległości od centrum
  • 4 śniadania,
  • 4 obiady,
  • zajęcia teoretyczne i praktyczne z instruktorem fotografii od rana do wieczora,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Dodatkowe opłaty:

  • Bilety komunikacji miejskiej ok.300 CZK
  • Bilety wstępu do obiektów na trasie zwiedzania ok.1000 CZK

Więcej informacji o warsztatach:

info@ckryba.pl lub 606-248-766

 

ZAPISY:

BT ZNP LogosTour Sp. z o.o.
90-434 Łódź, ul.Piotrkowska 137/139
tel.42 636 21 12, 697 020 837